صندوق بین‌المللی پول هشدار داد که پیش‌بینی اقتصاد جهانی بدبینانه است.

به گزارش بورس امروز، تریگوی گودموندسون، اقتصاددان دپارتمان تحقیقات صندوق بین‌المللی پول بیان کرد: آخرین پیش‌بینی صندوق بین‌المللی پول «IMF» در رابطه با رشد اقتصاد جهانی به‌دلیل پیامدهای درگیری در اوکراین و تورم بدبیناته‌تر از گذشته است.

این کارشناس اظهار کرد: آخرین چشم‌انداز اقتصاد جهانی صندوق بین‌المللی پول که ماه گذشته منتشر شد، پیش‌بینی رشد جهانی برای سال آینده را به ۲.۷ درصد کاهش داد از ۲.۹ درصد در ماه جولای و انتظار داریم کشورهایی که بیش از یک سوم تولید جهانی را به خود اختصاص می‌دهند در بخشی از امسال یا سال آینده کاهش پیدا کنند.

وی افزود: علاوه بر این، همان طور که ما در آخرین گزارش خود برای گروه ۲۰ بیان کردیم، شاخص‌های اخیر با فرکانس بالا تایید می‌کنند که چشم‌انداز اقتصاد جهانی نسبت به گذشته تیره‌تر است.

بر اساس گزارشی از ایسنا، گودموندسون تاکید کرد: احتمالا در بسیاری از کشورها برای کاهش تورم و رفع آسیب‌پذیری بدهی‌ها، انقباض‌های مالی و پولی مستمر لازم است و ما انتظار داریم در ماه‌های آینده در بسیاری از اقتصادهای گروه ۲۰ این مورد بیشتر تشدید شود.

چشم‌انداز رشد اقتصادی جهانی با ترکیبی از بادهای مخالف از جمله تحولات در اوکراین، افزایش نرخ بهره، اثرات طولانی مدت همه‌گیری کرونا و اختلال در زنجیره تامین مواجه است.