قیمت طلا امروز دوشنبه 23 آبان ماه نسبت به اوج سه ماهه خود اندکی عقب‌نشینی کرد زیرا بازده دلار و اوراق قرضه ایالات‌ متحده پس از هشدار رئیس بانک مرکزی آمریکا مبنی بر عدم تعدیل فدرال رزرو با تورم، افزایش یافت.

به گزارش بورس امروز، بهای هر اونس طلا امروز دوشنبه 23 آبان ماه، به یک هزار و ۷۶۲ دلار و ۲۰ سنت رسید. طلا در بازار معاملات آمریکا نیز یک هزار و ۷۶۳ دلار و ۲۰ سنت قیمت‌گذاری شد.

قیمت طلا هفته گذشته پس از اینکه نشانه‌هایی از کاهش تورم در ایالات‌ متحده افزایش یافت، بیشترین درصد افزایش هفتگی خود را از ماه مارس ۲۰۲۰ به ثبت رساند.

با این حال، کریستوفر والر، رئیس فدرال رزرو بیان کرد که فدرال رزرو ممکن است در جلسه بعدی خود، کاهش سرعت در افزایش نرخ بهره را در نظر بگیرد اما این مسئله نباید به‌ عنوان کاهش مقابله آن با تورم تلقی شود.

طلا نسبت به افزایش نرخ‌های بهره ایالات‌ متحده بسیار حساس است زیرا باعث افزایش هزینه فرصت نگهداری شمش‌های غیر‌بازده می‌شود و در عین حال دلار را که در آن قیمت‌گذاری می‌شود، افزایش می‌دهد.

بر اساس گزارشی از ایسنا، شاخص دلار پس از سقوط به پایین‌ترین سطح سه ماهه در روز جمعه 20 آبان ماه، ۰.۴ درصد در برابر رقبای خود افزایش یافت و طلا را برای سایر دارندگان ارز گران کرد.

شاخص بازدهی خزانه‌داری ۱۰ ساله ایالات‌ متحده از پایین‌ترین سطح یک ماهه خود افزایش یافت و هزینه فرصت نگهداری طلای بدون بهره را افزایش داد.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، بهای هر اونس نقره با ۰.۵ درصد کاهش به ۲۱ دلار و 57 سنت و پلاتین با ۰.۲ درصد کاهش به یک هزار و ۲6 دلار و ۲۰ سنت رسید و پالادیم در دو هزار و ۳۷ دلار و ۶۰ سنت ثابت ماند.

بیشتر بخوانید:  قیمت رسمی ۱۸ ارز کاهش یافت