قیمت های دستوری در محصولات پتروشیمی آبادان مانع از عرضه های این شرکت در بورس کالا شد.

به گزارش بورس امروز، در معاملات 21 آبان ماه، در تالار پتروشیمی بورس کالا، کارگزاری صبا تامین مبادرت به عرضه محصولات شرکت های پتروشیمی آبادان، خراسان و فارابی کرد. عرضه پتروشیمی آبادن در تالار پتروشیمی بورس کالا شامل 400 تن  از محصولات پلی وینیل کلراید  اس 70 و 400 تن پلی وینیل کلراید اس 57 بود.

در میان عرضه های روز گذشته محصولات  پی وی سی  گرید اس 70 با استقبال 830 تنی مواجه گردیدند. به گونه ای که این محصولات از رقابت حدود 47 درصدی برخوردار شدند و تمام حجم عرضه مورد معامله قرار گرفت. پی وی سی گرید اس 50 نیز با تقاضای 860 تنی مواجه گردید. این محصول نیز از رقابت حدود  68 درصدی همراه شد.

یکی از چالش های  پتروشیمی آبادان در هفته ی اخیر عدم عرضه بود. قیمت های دستوری اعلام شده بود. این شرکت اعلام کرده بود که قیمت تمام شده ی محصولات شان بالاتر از قیمت گذاری دستوری است. اما با قیمت اعلامی هفته جاری، عرضه انجام شد و محصولات  شرکت مورد رقابت قرار گرفت.

و اما هیچ رقابتی در عرضه اوره و امونیاک شرکت پتروشیمی خراسان صورت نگرفت؛ به گونه ای که هر دو محصول پتروشیمی خراسان با قیمت پایه مورد معامله قرار گرفتند. مجموع معاملات اوره و امونیاک 410 تن در قیمت پایه بود. پتروشیمی فارابی محصول فتالیک انیدرید را در بسته بندی 110 تنی و جامبو بگ و 110 تن به شکل کیسه عرضه کرد. این دو  محصول به صورت پایه مورد معامله قرار گرفت.

  • نویسنده : فرزانه مهدوی - معامله گر کالای شرکت کارگزاری صبا تامین