شرکت تولید و توسعه پویا انرژی نگین سبز خاورمیانه ( سهامی خاص) به عنوان یکی از زیر مجموعه‌های شرکت سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات (هلدینگ این شرکت در بخش انرژی) طی سال مالی منتهی به اسفند ۹۷ توانسته شاخص‌های مالی خود را به طرز چشم‌گیری افزایش دهد.

به گزارش بورس امروز، درآمدهای عملیاتی این شرکت طی سال مالی منتهی به اسفند ۹۷ نسبت به سال مالی منتهی به اسفند ۹۶ با رشد بیش از ۱۲۴ درصد مواجه شده و از ۱۴ میلیارد تومان سال ۹۶ به ۱۷۴ میلیارد تومان در سال ۹۷ رسیده است.

سود عملیاتی این شرکت نیز طی سال مالی منتهی به اسفند ۹۷ به بیش از ۳۵ میلیارد تومان رسیده است. این در حالی است که سود عملیاتی این شرکت در پایان سال مالی ۹۶ بیش از ۲ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان بوده است. در این بخش نیز شرکت با افزایش چند برابری روبه‌رو شده است.

درآمدهای عملیاتی شرکت اصلی به تفکیک مشتری و در بخش فروش انرژی نیز افزایش چشم‌گیری داشته است. به طوری که از بیش از ۱۴میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان سال ۹۶ به بیش از ۸۷ میلیارد تومان در سال ۹۷ رسیده است.

علت این افزایش درآمد عملیاتی اضافه شدن شرکت فولاد مبارکه به بخش مشتریان این شرکت است.

طی سال ۹۷ شرکت تولید و توسعه پویا انرژی نگین سبز خاورمیانه بیش از ۴میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان از همکاری با شرکت فولاد مبارکه درآمد کسب کرده است. ضمن اینکه طی سال مالی منتهی به اسفند ۹۷ سهم این شرکت از همکاری با شرکت بورس انرژی ایران نیز به بیش از ۳ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان رسیده است.

فعالیت اصای این شرکت اکتشاف، استخراج و بهره‌برداری و تغلیظ و فرآوری اتواع مواد معدنی، تولید محصولات عمل آوری شده، تولید کنستانتره و توزیع و فروش محصولات تولید شده است.

بیشتر بخوانید:  قیمت‌گذاری دستوری به جای ثبات، باعث التهاب قیمت‌ها شده است

اجرا و سرمایه‌گذاری در بخش بهینه‌سازی مصرف سوخت و برق و سرمایه‌گذاری در تولید تجهیزات برقی و آبی از جمله فعالیت‌های اصلی این شرکت است.

شرکت توسعه پویا انرژی نگین سبز خاورمیانه(نام قبلی دفینه ثمین پویا) که قبلا ۲۵ درصد سهام آن متعلق به شرکت سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات بوده طی سال گذشته به ۷۵ درصد افزایش یافته است و بعنوان شرکت هلدینگ انرژی سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات فعالیت خود را آغاز کرده است. این شرکت نیروگاه ۳۲۴ مگاواتی سمنان را نیز خریداری کرده است.