امسال، سال شکوفایی این شرکت است و باور داریم امسال حداقل ۲۷۰هزار تن تولید خواهیم داشت.ظرفیت تولید شرکت، ۳۰۰ هزار تن در ۸۰ گرید پروپیلن است و تحت لیسانس بازل است.
به گزارش بورس امروز،شرکت جم پروپیلن پانصد و سی و یکمین شرکت ثبت شده در تالار بورس است که با نماد جمپیلن در تابلو نشسته است. شرکت، بسیار شفاف عمل کرده و کلیه اطلاعات در کدال بارگذاری شده است. در سال گذشته برای نخستین بار موفق به تولید پروپیلن گرید انحصاری RP120L که وارداتی بود، شدیم که امسال به تولید نهایی می‌رسد.

پس از عرضه اولیه، مجمع عمومی شرکت در تاریخ ۲ تیر برگزار می‌شود

 

بهمن بهزادی، مدیرعامل شرکت جم پروپیلن:امسال، سال شکوفایی این شرکت است و باور داریم امسال حداقل ۲۷۰هزار تن تولید خواهیم داشت.ظرفیت تولید شرکت، ۳۰۰ هزار تن در ۸۰ گرید پروپیلن است و تحت لیسانس بازل است.خوراک ما از شرکت پتروشیمی جم تامین می‌شود.سود سال ۹۷ برای هر سهم ۳۲۵ تومان اعلام شده است.
وی افزود:برای امسال برنامه تولید پروپیلن گرید لوله را در دستور کار داریم. عمده صادرات ما به ترکیه بوده و به برخی دیگر از کشورهای آسیای میانه و اخیرا به افغانستان و عراق صادرات داریم. در سال گذشته درصد تولید شرکت به دلیل نیاز کشور، در داخل کشور عرضه شده است.صادرات پروپیلن به نوعی، خام فروشی قلمداد می‌شود.
چون در مقابل، کالاهای ساخته شده از آن با ارزش افزوده به کشور وارد می‌شود.
وی همچنین اضافه کرد: با آلایندگی درگیر هستیم، ولی بر اساس تاییدیه سازمان محیط زیست کشور، آلاینده نیستیم.
مدیر مالی شرکت پروپیلن جم اشاره کرد: فروش ارزی و ریالی برای ما تفاوت محسوسی ندارد، چون معمولا قیمت‌های داخلی و صادراتی نزدیک به هم هستند. در عملکرد ۲ ماهه آغاز امسال ۳۵ تا ۴۰ درصد پوشش داشته‌ایم.
بیشتر بخوانید:  اهمیت حفظ ارزش افزوده مواد اولیه زنجیره فولاد در ایران