مدیر عامل "بکام" گفت: در حال حاضر 480 میلیارد ریال مطالبات معوق داریم که عمده آن برای سه شرکت توانیر، مخابرات ایران و مخابرات سوریه است.

به گزارش بورس امروز؛ محمد جواد عسکری باقرآبادی از کاهش سود عملیاتی این شرکت در شش‌ماهه نخست سال جاری خبر داد و گفت: با وجود پیگیری همیشگی برای وصول مطالبات، پرداخت شرکت‌های مخابرات ایران، توانیر و وزارت مخابرات سوریه با تاخیر بسیار بالا و مبالغ پایین صورت می‌گیرد.

وی افزود: شرکت در حال حاضر بالغ بر ۴۸۰ میلیارد ریال مطالبات معوق از شرکت های فوق دارد و این موضوع منجر به عـدم نقدینگی کافی و پیرو آن عدم امکان خرید به موقع مواد اولیه و رفع تعهدات شرکت گردیده، و همین امر منجر به کاهش چشمگیری در درآمد های ۶ ماهه اول سال جاری شده است.

باقرآبادی تاکیدکرد: از طرفی با توجه به اتمام تاریخ سر رسید کارت بازرگانی در اردیبهشت ماه سال جاری اقدام به تمدید آن شد که متاسفانه به دلیل مراحل سیستمی تمدید آن در سامانه وزارت صمت و مشکلات در ثبت مراحل آن، نزدیک به ۵ ماه صدور کارت بازرگانی به درازا کشید و درنتیجه منجر به عدم امکان ثبت سفارش و ترخیص کالاهای موجود در گمرک کشور ج.ا.ا شد.

وی ادامه داد: اجناس موجود در شهریور ماه ترخیص شدند.

وی تصریح کرد: شرکت با وجود مشکلات فعلی تمام تلاش خود را با انعقاد قرارداد های جدید در مهر ماه سالجاری و با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته قصد دارد کاهش فروش دوره اول را در نیمه دوم سال جبران نماید و درآمد شرکت را تا مبلغ ۹ هزار میلیارد ریال بودجه پیش بینی شده افزایش دهد.

 

  • منبع خبر : کدال