شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه با رشد بیش از 16هزار واحدی روبرو شد.

به گزارش بورس امروز، در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه بیش از 8 میلیارد و 185 میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر 43هزار و 122میلیارد تومان در بیش از 346هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با رشد 16هزار و 351واحدی در ارتفاع یک‌میلیون و 344هزار واحد قرار گرفت.

همچنین شرکت‌های ملی صنایع مس ایران (فملی) با ۲ هزار و ۸۴۵ واحد، معدنی و صنعتی گل گهر (کگل) با ۹۶۹ واحد، گسترش نفت و گاز پارسیان (پارسان) با ۷۰۹ واحد، شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) با ۵۷۳ واحد، کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران (حکشتی) با ۵۱۶ واحد، فولاد خوزستان (فخوز) با ۵۰۶ واحد و شرکت سرمایه گذاری غدیر (وغدیر) با ۵۰۴ واحد تاثیر مثبت بر شاخص بورس داشت.

در مقابل صنعت غذایی کورش (غکورش) با ۷۱ واحد، دشت مرغاب (غدشت) با ۳۰ واحد، تامین سرمایه نوین (تنوین) با ۲۹ واحد، کابل البرز (بالبر) با ۲۳ واحد و ملی کشت و صنعت و دامپروری پارس (زپارس) با ۱۳ واحد تاثیر منفی بر شاخص بورس به همراه داشت.

شاخص فرابورس نیز امروز بیش از ۱۲۷ واحد افزایش داشت و به ۱۷ هزار و ۸۳۵ واحد رسید.

در این بازار بیش از چهار میلیارد و ۱۴۲ میلیون برگه سهم و اوراق مالی دادوستد شد و تعداد دفعات معاملات امروز فرابورس بیش از ۲۱۸ هزار و ۱۷۹ نوبت بود.

پتروشیمی تندگویان (شگویا)، پتروشیمی زاگرس (زاگرس)، پلیمر آریا ساسول (آریا)، شرکت آهن و فولاد ارفع (ارفع)، شرکت سرمایه گذاری صبا تامین (صبا)، بیمه پاسارگاد (بپاس) و پالایش نفت لاوان (شاوان) با تاثیر مثبت بر شاخص فرابورس همراه بودند.

همچنین پتروشیمی مارون (مارون)، بیمه سامان (بساما)، گروه کارخانجات صنعتی تبرک (تبرک)، مجتمع جهان فولاد سیرجان (فجهان)، بیمه تعاون (وتعاون) و صنعتی و معدنی شمال شرق شاهرود (کشرق) تاثیر منفی بر این شاخص داشتند.