مدیرعامل شرکت پالایش نفت اصفهان گفت: سود هر سهم شرکت پالایش نفت اصفهان در ۶ ماه نخست امسال نسبت به مدت مشابه پارسال ۳۵۷ درصد افزایش یافت.

به گزارش بورس امروز؛ به نقل از شرکت پالایش نفت اصفهان، محسن قدیری با بیان این مطلب اظهار داشت: این افزایش سود به‌دلیل وجود چند عامل اتفاق افتاده که اصلی‌ترین آنها شاخص کرک اسپرد (شاخص مابه‌التفاوت نرخ نفت خام و فرآورده‌ها) است.

وی افزود: نکته حائز اهمیت اینکه به‌رغم‌ افزایش یکنواخت نرخ خوراک و فرآورده‌های نفتی شرکت‌های پالایشی و نفتی، پالایشگاه اصفهان به‌واسطه تغییر نگرش هیئت مدیره و مدیرعامل فعلی در تصمیم‌های راهبردی شرکت به‌ویژه افزایش امید در کارکنان و افزایش حس تعلق خاطر در آنها و احساس امنیت شغلی بیشتر و تغییر در نمودار سازمانی در قالب شرکت پتروپالایش و اعمال کنترل‌های داخلی و ایجاد اداره‌های جدید به این مهم دست یافته‌ایم.

قدیری ادامه داد: این شرکت بیش از ۲۵ درصد سوخت کل کشور را تأمین‌ می‌کند و شایان ذکر است که تولید بنزین یورو در سال‌های اخیر از افتخارهای این شرکت در زمینه کاهش آلودگی ناشی از مصرف سوخت‌های فسیلی در کلان‌شهرهایی مانند اصفهان، تهران و اراک بوده است.

قدیری گفت: راه‌اندازی واحد تصفیه گازوئیل از مهرماه امسال و کاهش گوگرد به کمتر از ۱۰ppm و تولید گازوئیل یورو افزون بر سودآوری خیره‌کننده در ۶ ماه دوم سال به کاهش آلایندگی‌های جوی نیز کمک قابل توجهی می‌کند.

وی با بیان اینکه از دیگر عوامل افزایش سودآوری شرکت پالایش نفت اصفهان فرآورده‌هایی است که این شرکت برای واحدهای همجوار تأمین می‌کند، اظهار کرد: سنجش دقیق‌تر خوراک تزریق‌شده به واحدهایی مانند نفت سپاهان و نفت جی در این زمینه تأثیری بسزا داشته است.

مدیرعامل پالایشگاه نفت اصفهان تصریح کرد: سود حسابرسی‌نشده پالایشگاه اصفهان به ۲۰.۶ هزار میلیارد تومان (همت) رسیده است که در نوع خود بی‌نظیر است.