رئیس هیات عامل ایمیدرو از شناسایی 22 محدوده معدنی امیدبخش در استان فارس خبر داد و گفت: طبق تفاهمنامه بین ایمیدرو و استانداری فارس و بر اساس سیاست های توسعه ای ایمیدرو؛ گسترش اکتشافات و تامین زیرساخت ها در فارس ادامه دارد.

به گزارش بورس امروز؛  وجیه الله جعفری در نشست پایش اقدامات و بررسی برنامه های توسعه ای حوزه معدن و صنایع معدنی استان فارس که با حضور استاندار فارس برگزار شد، افزود: توسعه اکتشافات و زیربناها در معادن فارس توسط ایمیدرو در حال انجام است.

وی افزود: در حوزه اکتشاف پهنه اکتشافی شمال و شمال شرقی فارس و اجرای طرح جامع مطالعات پتانسیل یابی مواد معدنی در غرب این استان مورد توجه ایمیدرو است.

جعفری افزود: طبق مطالعات انجام شده، محدوده ای شناسایی شده استان فارس دارای ظرفیت هایی همچون خاک های صنعتی، پلی متال، کرومیت، منگنز، آهن، نیکل و کبالت است.

شناسایی محدوده های معدنی با اقدامات ایمیدرو

در این جلسه استاندار فارس با اشاره به اقدامات ایمیدرو در توسعه معادن این استان گفت: اقدامات اکتشافی ایمیدرو منجر به شناسایی محدوده های امیدبخش شده است.

محمدهادی ایمانیه افزود: با شناسایی ذخایر معدنی فارس و تامین زیرساخت ها، استفاده از ظرفیت های این حوزه در اشتغالزایی و اثرگذاری آن در اقتصاد ملی، وارد فصل جدیدی شده است.

  • منبع خبر : ایمیدرو