مدیر عامل "وپست" از رشد ۱۳۷ درصدی سود خالص بانک در شش ماهه سال جاری نسبت به دوره مشابه سال قبل خبر داد.

به گزارش بورس امروز؛ بهزاد شیری درخصوص رشد ۱۳۷ درصدی سود خالص بانک در میان دوره جاری نسبت به مدت مشابه قبل ناشی از افزایش ۷۷ درصدی درآمدهای مشاع و ۲۰ درصدی درآمدهای غیرمشاع در شش ماهه اول سالجاری نسبت به دوره مشابه سال قبل که عمدتاً ناشی از درآمد تسهیلات اعطایی به مشتریان ، سرمایه گذاری در اوراق بهادار، کارمزد خدمات، ضمانتنامههای صادره، درآمدهای حاصل از بانکداری الکترونیک و…. میباشد.

وی افزود: مغایرت اعلامی درخصوص اوراق بدهی، حجم اوراق بدهی و درآمد سپرده گذاری در صورتهای مالی با گزارش عملکرد ماهانه شهریور ناشی از اصلاح و طبقه بندی سرفصلهای مربوطه در صورتهای مالی ۶ ماهه می باشد.

شیری تاکید کرد: تسهیلات اعطایی به دولت به مبلغ ۱۸ هزار میلیارد ریال در قالب عقد مرابحه اعطا گردیده و درآمدهای آن در سررسید اقساط به صورت ماهانه شناسایی و ثبت می شود.

مدیر عامل “وپست” گفت: رشد قابل توجه میزان کفایت سرمایه ناشی از سود خالص عملیاتی به میزان ۱۰٫۱۶۸ میلیون ریال در دوره شش ماهه و افزایش ۱۴۷ درصد سود انباشته بانک که تاثیرات آن در محاسبات سرمایه نظارتی(لایه یک و دو) به میزان ۲۵۵ درصد نسبت به ابتدای سال بوده و این امر موجب افزایش ۳/۱ درصدی نرخ کفایت سرمایه شده است.

 

  • منبع خبر : کدال