همانطور که انتظار می رفت گزارش های مالی شش ماهه شرکت ها مناسب است اما در شرایط کنونی بازار سرمایه به این گزارش ها توجهی ندارد.   

امین جعفرزاده مقدم کارشناس بازار سرمایه در گفت و گو با خبرنگار بورس امروز به افت 12 هزار واحدی شاخص اشاره کرد که بر اساس این افت تقریبا معادل یک درصد از شاخص کل را پشت سر گذاشته است.

وی از  نمادهای “فولاد”، “کگل”، “کچاد” و “فخوز” به عنوان نمادهای تاثیرگذار منفی در روند بازار نام برد و اضافه کرد:  تنها سهم بزرگی که با تاثیر مثبت بر بازار، شاخص کل را تقویت کرد، “حکشتی” بود.

این کارشناس بازار سرمایه از سهم بالای شرکت های فولادی و سنگ آهنی از بازار سرمایه به عنوان مهمترین عامل تاثیرگذاری سهام این شرکت ها بر بازار سرمایه نام برد.

جعفرزاده مقدم گزارش های مالی منتشره از شرکت ها را مناسب توصیف و اضافه کرد: گزارش‌های مالی که تا کنون منتشر شده است مناسب و قابل انتظاربوده است.

وی شرایط حاکم بر بازار سرمایه را بیشتر روانی دانست که این بار روانی سبب شده است تا همچنان خروج پول از بازار ادامه داشته باشد.

وی قیمت‌ سهام موجود در بازار سرمایه را مخصوصا در سهم‌های بزرگ را مناسب و ارزنده عنوان کرد که در این قیمت‌ها سهامداری حاضر به فروش سهام خود نیست.

امین جعفرزاده پیش بینی کرد که اگر بازار روند به شدت منفی  را طی کند از یک روند کوچک مثبت برخوردار خواهد بود.

وی از شرایط جامعه، تصمیمات دولت و نرخ بهره‌ی بانکی به عنوان فاکتورهای تاثیرگذار در بازار نام برد.