شرکت باما 30 میلیارد تومان در محدوده ۳۶ کیلومتر مربعی صاحب دیوان در استان اردبیل با استعداد ماده معدنی مس و مولیبدن سرمایه‌گذاری می‌کند.

به گزارش بورس امروز،در مجمع شرکت باما که در صورت‌های مالی سال ۹۷ و گزارش حسابرس نیز اشاره شده بود به سرمایه‌گذاری شرکت باما در محدوده ۳۶ کیلومتر مربعی صاحب دیوان در استان اردبیل با استعداد ماده معدنی مس و مولیبدن اختصاص داشت این سرمایه گذاری در قالب شرکت دنیای آسمانی صورت می گیرد .

همچنین با خرید تجهیزات حفاری پیشرفته امکان حفاری به عمق ۱۰۰۰ متری تاکنون بیش از ۲۰۰۰۰ متر فعالیت شافی در این محدوده انجام شده و میزان مالکیت شرکت گاما در این محدوده اکتشافی ۳۰ درصد است.

پیش بینی می شود مجموع سرمایه گذاری این پروژه در مرحله اکتشاف با نرخ های فعلی دلار حدود ۱۰۰ میلیارد تومان باشد (سهم شرکت باما ۳۰ میلیارد تومان). انتظار می رود اکتشاف در سال ۱۳۹۸ پایان یابد و پس از ارزیابی ذخایر معدنی، پروانه بهره برداری اخذ شده و پس از تهیه طرح توجیهی، سرمایه گذاری در معدن و کارخانه فرآوری برای استخراج و فرآوری ماده معدنی انجام شود.

این مسائل در حالی مطرح می شود که خبر مهم دیگر مجمع مربوط به عرضه سهام شرکت ذوب روی اصفهان زیر مجموعه شرکت باما در سال ۹۸ چقدر است. فرآیند پذیرش شرکت ذوب روی اصفهان در فرابورس در مراحل انتهایی بود که به زودی و پس از اتمام مراحل قانونی سهم آن عرضه اولیه خواهد شد.

شرکت باما در سال گذشته علاوه بر ایفای تعهدات ارزی به منظور رعایت قانون و بهره مندی از مزایای فروش صادراتی، فروش ارز خود در سامانه نیما را با بیشترین نرخ های ممکن انجام داده است. نرخ فروش دلار شرکت در سامانه نیما در حال حاضر ۱۲,۰۰۰ تومان می باشد. ضمنا شرکت کلیه تعهدات فروش داخلی محصول خود در سال ۱۳۹۷ را ایفا کرده است.

بیشتر بخوانید:  کاهش ۴۱۵ هزار بشکه‌ای تولید نفت اوپک در سال ۲۰۱۸