شرکت جهان فولاد سیرجان درحالی برای ورود به بازار سرمایه آماده می‌شود که شاخص‌های مالی این شرکت تا پایان دوره ۶ ماهه منتهی به شهریور سال گذشته روند مثبتی را دنبال می‌کند. رشد ۱۴۲ درصد سود خالص این شرکت طی دوره ۶ ماهه منتهی به شهریور ۹۶ نشان از روند رو به رشد جهان فولاد سیرجان دارد.

به گزارش بورس امروز، شرکت جهان فولاد سیرجان به عنوان زیر مجوعه شرکت بزرگ گل‌ گهر که برا ورود به بازار سرمایه آماده می‌شود طی شش ماه نخست سال ۹۷ به درآمد عملیاتی ۵.۸۷۳.۳۱۲ میلیون ریالی دست پیدا کرده است. در حال که در مدت مشابه سال ۹۶ به عدد ۳.۸۵۴.۹۱۹ میلیون ریالی دست پیدا کرده بود. البته بهای تمام شده درآمدهای عملیاتی این شرکت نیز در طول این مدت تقریبا تا ۱.۵ برابر افزایش پیدا کرده بود.

سود ناخالص این شرکت تا پایان ۳۱ شهریور سال ۹۷ به رقم ۱.۸۵۳.۱۷۵ میلیون ریال رسیده بود. در حالی که این شرکت طی ۶ ماه از سال ۹۶ به سود ناخالص ۱.۰۵۳.۸۶۲ میلیون ریالی رسیده بود.

سود عملیاتی این شرکت نیز طی این مدت به رشد ۱۵۷ درصدی رسید و در پایان دوره مالی شش ماهه منتهی به شهریور رسیده است. این شرکت به سود عملیاتی ۱۵۸۶.۶۴۲ میلیون ریالی رسیده است.

در نهایت سود خالص این شرکت طی این دوره مالی به رشد ۱۴۲ درصدی رسید و به رقم ۱.۲۵۴.۳۷۱ میلیون ریال سود خالص دست یافت.

به نظر می‌رسد ورود این شرکت به بازار سرمایه می‌تواند خبر خوبی برای سرمایه‌گذاران باشد. چرا که عملکرد مالی این شرکت طی سال‌های اخیر نشان داده که سوددهی قابل ملاحظه‌ای دارد و می‌تواند به عنوان رقیب در کنار شرکت‌های هم سطح قرار بگیرد.

بیشتر بخوانید:  محکومیت یک مدیر عالی سابق وزارت اقتصاد به حبس و انفصال/تشکیل پرونده کیفری برای هیئت مدیره سابق بورس