سید روح‌الله حسینی مقدم که پیش از این معاون ناشران و امور اعضای بورس اوراق بهادار تهران بوده به عنوان مدیرعامل تامین سرمایه بانک ملت برگزیده شد.

به گزارش بورس امروز، سید روح‌الله حسینی مقدم جایگزین مسعود سلطان زالی در این شرکت تامین سرمایه شده است. تامین سرمایه ملت به عنوان یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های تامین سرمایه شناخته می‌شود.

شرکت تامین سرمایه بانک ملت (سهامی خاص) به‌عنوان سومین نهاد در صنعت بانکداری سرمایه‌گذاری‌ کشور در ۱۳۸۹/۶/۸ مجوز تأسیس خود را از شورای عالی بورس و اوراق بهادار دریافت کرده و در ۱۳۸۹/۱۰/۲۸ با شماره ۳۹۵۰۷۱ و سرمایه اسمی یک هزار میلیارد ریال (نقداً پرداخت‌شده) در اداره ثبت شرکت‌ها و مؤسسات غیرتجاری تهران به ثبت رسید.

تامین سرمایه بانک ملت در ۱۳۸۹/۱۱/۱۸ با اخذ مجوز از سازمان بورس فعالیت خود را به صورت رسمی آغاز نمود؛ سرمایه فعلی شرکت ۴۰۰۰ میلیارد ریال است.

شرکت تامین سرمایه بانک ملت به عنوان واسطه بین ناشر اوراق بهادار و عموم سرمایه‌گذاران فعالیت می‌نماید و خدمات کارگزاری، معامله‌گری و بازارگردانی، مشاوره، سبدگردانی، پذیره‌نویسی، تعهدپذیره‌نویسی و فعالیت‌های مشابه را نیز با اخذ مجوز از سازمان است.

بیشتر بخوانید:  آیا سود سهام عدالت تا پایان ماه رمضان واریز می شود؟