مجله فورچون به مدت ده سال پشت سر هم، او را در رتبه‌های بالای لیست زنان قدرتمند حوزه تجارت قرار داده و جالب اینجاست که رومتی از سال ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۴ میلادی، نفر اول این لیست بوده است.

به گزارش بورس امروز،جینی رومتی یک نمونه کارآفرین و مدیر ارشد اجرایی عالی در کشور آمریکایی است که در حال حاضر به عنوان مدیرعامل اجرایی و رئیس هیئت مدیره شرکت IBM فعالیت دارد.

جینی رومتی تحصیلاتش را در دانشگاه “نورت وسترن” و در رشته مهندسی برق و نیز علوم رایانه به اتمتم رسانید. او از سال ۱۹۸۱ که به IBM رفته و در سطوح مختلف مدیریتی فعالیت میکند و در سال ۲۰۰۲ به عنوان معاون مدیرعامل شرکت IBM انتخاب شد.

مجله فورچون به مدت ده سال پشت سر هم، او را در رتبه‌های بالای لیست زنان قدرتمند حوزه تجارت قرار داده و جالب اینجاست که رومتی از سال ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۴ میلادی، نفر اول این لیست بوده است.

حال با هم ۱۰ نقل قول الهام بخش از جینی رومتی را مرور می‌کنیم تا ببینیم این خانم کارآفرین چه ایده‌هایی درباره موفقیت دارد:

شخصی به من گفت که پیشرفت و راحتی در کنار هم وجود نخواهند داشت. من هم موافقم. هر فرد مجبور است میان این دو مورد، یکی را انتخاب کند.

مهمترین ویژگی هر فرد با هر سمت شغلی این است که همیشه کنجکاوی خود را حفظ کند و به دنبال چرایی هر مسئله بگردد.

شما باید پای چیزی که به آن باور دارید بمانید و نظر خود را بلند فریاد بزنید. تنها در این صورت است که به نتیجه می‌رسید.

من اشتباهات زیادی کردم اما دو تای آنها از همه بدتر بودند؛ نخست اینکه به اندازه کافی در واکنش به مسائل سریع عمل نکردم و دیگری آنکه خطرپذیری هایم در طول زندگی آنقدر که باید بزرگ نبودند.

بیشتر بخوانید:  برگزاری مجمع عمومی هشت بانک در تیرماه

هیچ وقت آنقدر به چیزی دل نبندید که نتوانید از آن دل بِکَنید.

من آموخته‌‌ام که تمام چیز‌هایی که تا به حال انجام نداده‌ام را حداقل یکبار امتحان کنم.

نگذارید دیگران محدودیت‌هایی برای شما بچینند. این شمایید که مسئولیت‌ها و شخصیتتان را تعریف می‌کنید.

یکی از مهمترین خصوصیت‌های یک رهبر موفق این است که نگذارید دیگران شما را تعریف کنند. من هیچگاه فکر نمی‌کنم که مدیر عامل این کمپانی هستم، من نظارت یک موسسه‌ی موفق را بر عهده دارم.

ارزش شما به چیز‌هایی نیست که می‌دانید بلکه به چیز‌هایی است که آنها را به اشتراک می‌گذارید.

اگر به باور‌های خود را آگاه شوید، شما پایه و اساس آنچه به عرضه می‌گذارید را در دست خواهید گرفت.