«صندوق تضمین مفید» با قیمت پایه یک هزار تومانی در هر واحد از امروز شنبه ۹ مهر پذیره‌نویسی می‌شود.

به گزارش بورس امروز، «صندوق تضمین مفید» که از سوی سبدگردان مفید ارائه شده است، از نوع صدور و ابطالی است و هر واحد آن با مبلغ پایه یک هزار تومان از امروز ۹ مهر ماه پذیره‌نویسی می‌شود.

سقف حجم واحدهای ارائه‌شده در پذیره‌نویسی ۵۰۰ میلیارد تومان خواهد بود که با تکمیل این میزان یا پایان مهلت زمانی، پذیره‌نویسی این صندوق به پایان خواهد رسید.

«صندوق تضمین مفید» در پاسخ به دغدغه سرمایه‌گذارانی طراحی شده است که افزون بر حفظ اصل سرمایه تمایل دارند در شرایط صعودی بازار، از بازدهی‌های مناسب بهره‌مند شوند. فروش یا ابطال واحدهای این صندوق مشمول جریمه نمی‌شود و سرمایه‌گذاران حتی یک‌روز پس از آغاز به کار این صندوق می‌توانند سرمایه خود را از این صندوق در شرایط سود یا ضرر خارج کنند اما با گذشت ۱۸۰ روز از خرید واحدهای این صندوق، حتی در صورت منفی بودن عملکرد بازار و صندوق، می‌توانند اصل سرمایه‌ خود را دریافت کنند.

مهم‌ترین وجه تمایز صندوق تضمین اصل سرمایه در مقایسه با صندوق‌های سهامی و درآمد ثابت به نحوه سرمایه‌گذاری این صندوق‌ها بازمی‌گردد. نوع این صندوق مختلط خواهد بود، بنابراین هم در سهام و هم در اوراق درآمد ثابت سرمایه‌گذاری خواهد کرد. این نوع فعالیت این امکان را برای سرمایه‌گذاران فراهم می‌کند تا از نظر پذیرش ریسک، مزایایی نظیر صندوق‌های درآمد ثابت داشته باشند و از نظر بهره‌مندی از بازدهی، با شرایط نزدیک به صندوق‌های سهامی همراه شوند.

این صندوق مهم‌ترین ریسک سرمایه‌گذاری در بورس را که از دست دادن اصل سرمایه است، کنار می‌گذارد و حفظ اصل سرمایه را در شرایط مختلف بازار تضمین می‌کند.