امروز میزان ۸۱/۵۵۳ تن محصول در گروه پتروشیمی و‌ فرآورده های نفتی بورس کالای ایران در سه تالار پتروشیمی،حراج باز و فرآورده های نفتی عرضه شد که جمعا ۵۰/۲۲۷ تن آنها داد و ستد شد.

به گزارش بورس امروز، امروز میزان ۸۱/۵۵۳ تن محصول در گروه پتروشیمی و‌ فرآورده های نفتی بورس کالای ایران در سه تالار پتروشیمی،حراج باز و فرآورده های نفتی عرضه شد که جمعا ۵۰/۲۲۷ تن آنها داد و ستد شد. از رقابت های چشمگیر امروز می توان به محصول پلی وینیل کلراید s57 پتروشیمی آبادان اشاره نمود که از اول مرداد تاکنون عرضه نشده بود و با قیمت ۳۲۶۹۶۰ ریال به فروش رفت و رقابت ۴۰ درصدی نسبت به قیمت پایه را برای خود ثبت کرد.
پلی استایرن های نسوز نیز بر اساس گریدهای مختلف از ۸۰۰ تا ۲۲۰۰ تومان رشد قیمتی نسبت به هفته گذشته را در معاملات امروز خود شاهد بودند.

در گروه محصولات صنعتی شاهد عرضه ۲/۶۷۲/۹۸۵ تن محصول در زیر گروه های مختلف بودیم‌که به ترتیب تالار صنعتی با ۹۹۹/۵۷۷ تن، تالار سیمان با ۷۹۴/۸۸۰ تن و‌ حراج باز با۳۲۰/۰۰۰ تن حجم معاملات را به خود اختصاص دادند. در معاملات امروز گروه صنعتی کنسانتره سنگ آهن و‌آهن اسفنجی با افزایش قیمت رقابتی نسبت به عرضه  ۱۹ شهریور ماه به فروش رفتند. کنسانتره های سنگ آهن گل گهر با حدود افزایش ۴۰۰ تومانی و آهن اسفنجی احیااستیل فولاد بافت با افزایش تقریبی ۳۰۰ تومانی نسبت به معاملات دوره گذشته بیشترین میزان رشد قیمت را داشته اند.

  • نویسنده : فرشته واعظی- کارشناس ارشد کارگزاری گنجینه سپهر پارت