تابستان 1401 در حالی رو به پایان است که شرایط نامطلوب و مبهمی بر بازار سرمایه، عملکرد شرکت ها، فضای کلی بورس و شرایط اقتصاد کشور حاکم می باشد؛ به عبارتی فضای سیاسی کشور، سایه اخبار برجامی، ریسک های سیاسی و نوع تعاملات بین المللی آینده اقتصاد کشور را با ابهام مواجه کرده و تمامی ابعاد بازار سرمایه را نیز تحت تاثیر قرار داده است. اما در هیاهوی آفت ریسک های غیر اقتصادی، برخی معامله گران هوشمندانه به سراغ سهام شرکت کارخانجات مخابراتی ایران با نماد "لکما" رفتند و برای چند هفته متوالی شاهد رشد روز افزون قیمت سهام لکما و تشکیل صف های خرید بودیم. افزایش ارزش سهام و تشکیل صف های خرید از افشای خبر حضور شرکت گروه تجاری پاکرخان مجرب با دو سیت در ترکیب هیئت مدیره شرکت کارخانجات مخابراتی ایران دارد.

به گزارش بورس امروز، در گزارش قبلی بورس امروز از این مجموعه در قالب مصاحبه با دکتر صادق خانی علی اکبری مشاورعالی شرکت که  18 مرداد امسال با بورس امروز منتشر شد، کارخانجات مخابراتی ایران به عنوان یک شرکت ارزنده و پرآتیه بورسی در پرتفوی سهام عدالت معرفی شد و نوید داده شد که اگر هیئت مدیره جدید از بین افراد فنی و غیر سیاسی انتخاب شوند سهام “لکما” این قابلیت را خواهد داشت که به رغم وضع نامطلوب بازار سرمایه در جایگاه ویژه ای قرار گیرد.

سید ابوالقاسم موسوی نژاد مدیرعامل گروه تجاری پاکرخان مجرب نیز که پیشتر در مصاحبه با بورس امروز وعده داده بود که هیئت مدیره جدید کارخانجات مخابراتی ایران از بین نیروهای فنی، توانمند و غیر سیاسی خواهند بود، در اقدامی تحسین برانگیز دکتر محمد جلیل وند که یکی از چهره های نخبه، جوان و تکنیکال کشور در صنعت مخابرات و فناوری اطلاعات است را به عنوان عضو هیئت مدیره کارخانجات مخابراتی ایران منصوب نمود. در ادامه نیز کانون های سرمایه گذاری سهام عدالت نیز در اقدامی مشابه دکتر محمد عزیزی (حقوقدان)، دکتر افشین انصاری (دکترای مالی) و مهندس علوی (مهندس الکترونیک) را به عنوان اعضای هیئت مدیره معرفی نمودند.

این گزارش می افزاید: دکتر محمد جلیل وند دکتری مهندسی برق – مخابرات که در جایگاه مدير ارشد فني در اپراتورهای خدمات ارتباطی رایتل، همراه اول، شرکت ایرانسل و شرکت نقش اول كيفيت حضور داشته و دارای 22 سال سابقه کار در صنعت مخابرات و ارتباطات سیار بوده و همچنین مشاور WLL شرکت مخابرات استان های یزد، بوشهر، آذربایجان غربی و مشاورعالی شرکت داده گستر عصر نوین (های وب)، طراح شبکه های سلولی، رادیوترانک ملی و شبکه های GSM روستایی، مدير پروژه طراحي و بهينه سازي شبكه موبايل استان تهران، مشاور باز طراحی شبکه موبایل همراه اول در شرکت اریکسون (به نمایندگی از شرکت ONS  ترکیه) و طراح پوشش بیسیم سیستم دیسپچینگ خطوط مواصلاتی شرکت گاز در نوار مرزی شمال کشور از سرخس تا بازرگان نیز از دیگر سوابق کاری ایشان محسوب می شود. از سوابق علمی نامبرده چاپ چندین مقاله بین المللی در حوزه تکنولوژی های نوین ارتباطات سیار در ژورنالهای معتبر و جهانی همچون انتشارات دانشگاه  Oxford انگلستان، انتشارات  Springer  آلمان، انتشارات Elsevier  آمریکا و کنفرانس بین المللی مهندسی برق IEEE  آمریکا می باشد. علاوه بر انتشارات فوق، دکتر محمد جلیل وند سابقه تدریس در دانشگاه و همچنین دوره های تخصصی حوزه ارتباطات سیار را در کارنامه خود دارد. انتخاب محمد جلیل وند از سوی کارشناسان این صنعت مورد استقبال قرار گرفت. به گونه ای که دکتر غلامرضا داداش زاده عضو هیئت علمی دانشگاه، معاون اسبق سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی و از چهره های بنام و شاخص صنعت ICT  کشور نیز، انتخاب دکتر محمد جلیل وند را به عنوان عضو هیئت مدیره کارخانجات مخابراتی ایران، فرصت ارزشمندی برای توسعه و ایفای نقش کارخانجات مخابراتی ایران در حوزه های نوآوري (Innovation) و ساز و كار  نهادينه كردن آن در سازمان هاي بومي و تکنولوژی روز دنیا ( نسل پنجم)،  IoT و هوش ماشینی برشمرد. برخورداری وی از گواهینامه های تخصصی و متعدد از شرکت هایی چون نوکیا، اریکسون، زیمنس و هواوی و مهارت وی در تخصص های مرتبط با صنعت تلکام را سرمایه ارزشمند و فرصت مناسبی برای ارتباط با بازار داخل و خارج از کشور دانست و حضور دکتر جلیل وند در این ترکیب را به سهامدارن، سرمایه گذاران و مدیران این شرکت تبریک گفت.

بر اساس این گزارش؛ گروه تجاری پاکرخان مجرب در حوزه های سرمایه گذاری در تکنولوژی ها و پروژه های های تک و پلتفرم ها و سامانه های ارتباطات هوشمند و محصولات حوزه تراکنش و تجهیزات پرداخت فعال بوده و در کارخانجات مخابراتی ایران مجری، ایده پرداز و سرمایه گذار پروژه های مهمی می باشد.

لازم به یاد آوریست که در مجمع عمومی سالیانه کارخانجات مخابراتی ایران که 12 مرداد ماه 1401 برگزار گردید با رای گروه سرمایه گذاری آتیه دماوند، بیمه سامان و کلیه سهامداران بخش خصوصی اعم از حقیقی و حقوقی به عضویت حقوقی کارخانجات مخابراتی ایران در آمد و دو سیت هیئت مدیره را به خویش اختصاص داد و در روز برگزاری مجمع آقای محمود زنجانیان که از چهره های سرشناس صنعت ارتباطات کشور و از مدیران توانمند و پاکدست مخابرات ایران است را به عنوان اولین عضو حقیقی هیئت مدیره معرفی نمود.