پس از چندروز که شاهد افت مقداری در شاخص کل بورس اراق بهادار تهران بودیم امروز روز مثبتی را به لطف گروه خودرویی ، بانکی و فلزات در بازار سرمایه سپری کردیم.

به گزارش بورس امروز؛ پس از چندروز که شاهد افت مقداری در شاخص کل بورس اراق بهادار تهران بودیم امروز روز مثبتی را به لطف گروه خودرویی ، بانکی و فلزات در بازار سرمایه سپری کردیم.

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران که دیروز در یک میلیون و سیصد و هشتاد و هشت هزار واحدی متوقف شد؛ امروز با رشد حدود 4هزار واحدی به عدد یک میلیون و سیصدو نودو سه هزار واحدی به کار خود پایان داد و در نهایت رشد 0.3 درصدی را در شاخص کل شاهد بودیم.

بازار امروز تحت تاثیر معاملات گروه خودرو قرار گرفت و شرایط خوبی را داشت. بیشترین تاثیر مثبت بر شاخص کل را نمادهای فولاد، خودرو، خساپا، فملی و حکشتی و بیشترین تاثیر منفی را در شاخص نماد فارس با 650 واحد گذاشت. شاخص هموزن نیز امروز همانند شاخص کل شرایط خوبی داشت و با رشد 2774 واحدی به محدوده 405 هزار واحدی رسید. شاخص فرابورس با رشد حدود 10 واحدی به محدوده 18 هزار و هفتصد و شصت و پنج واحدی رسید و بیشترین تاثیر مثبت را این شاخص از نمادهای دماوند، بمپنا، قچار و فزر و بیشترین تاثیر منفی را از نمادهای صبا ، کگهر و فغدیر پذیرفت.گروه نیروگاهی تحت تاثیر افزایش نرخ سقف بازار برق از 642 ریال به 803 ریال و رشد 25 درصدی معاملات خوبی را پشت سر گذاشتند.

  • نویسنده : محمدرضا بیات- تحلیلگر بازار سرمایه