در عرضه اولیه سهام شرکت پخش رازی که به روش ثبت سفارش انجام شد، هر سهم این شرکت 18.205 ریال قیمت خورد.

به گزارش بورس امروز، قیمت مبنا (کف قیمت) در نظر گرفته شده برای عرضه اولیه شرکت پخش رازی در بازار اول فرابورس، ۱۶هزار و ۶۸۰ ریال با دامنه قیمتی ۱۴ هزار و ۳۴۵ ریال تا ۱۹ هزار و ۱۵ ریال در نظرگرفته شده بود. دکتر ارسلان کاظم پور مدیرعامل شرکت پخش رازی با اشاره به عرضه اولیه سهام پخش رازی اظهارداشت: امروز 13 درصد از سهام شرکت عرضه خواهد شد که 60 میلیون سهم به روش ثبت سفارش (معادل ۶ درصد) با نماد “درازی” و 7 درصد دیگر از این سهم به صندوق های سرمایه گذاری عرضه خواهد شد.

وی از پخش رازی به عنوان دومین شرکت پخش دارویی در کشورنام برد که با 20 شعبه فعال شامل 2 شعبه در تهران و 18 شعبه در استان های مختلف، تقریبا توزیع بیش از 99 درصد داروخانه ها و مراکز درمانی کشور اعم از 12 هزار داروخانه که 2 هزار تای آن، مراکز درمانی دانشگاه های علوم پزشکی، تامین اجتماعی، نیروهای مسلح است را پوشش می دهد.

مدیرعامل “درازی” با اعلام پیش بینی فروش 8 هزار میلیارد تومانی این شرکت تا پایان سال جاری، برنامه های توسعه شرکت را توسعه انبارها و ایجاد مراکز جدید در استان های فاقد شعبات فروش از جمله استان های اردبیل و بوشهرو لرستان، ایجاد مرکز و انبار جدید در مرکز کرمانشاه و استان هرمزگان نام برد و اظهار امیدواری کرد که تا پایان سال جاری به بهره برداری رسند.

وی که از داروسازی کیمیدارو، داروسازی اسوه، و داروسازی جابرابن حیان به عنوان سهامداران عمده پخش رازی نام می برد، زمینه فعالیت این شرکت را پخش داروهای انسانی، ملزومات و تجهیزات پزشکی عنوان کرد که با توجه به اهداف کلان “درازی” در تامین داروهای انسانی مورد نیاز و افزایش ارتقای سطح شرکت در این بخش، شرکت پخش رازی در نظر دارد تا بهترین و مکانیزه‌ترین خدمات تامین و توزیع دارو را در سطح کشور و کشورهای همسایه فراهم سازد.