تعیین قیمت پایه خودرو در بورس کالا بر اساس بهای تمام شده و امیدنامه آن ها تعیین می گردد. بر اساس رقابت شکل گرفته میانگین و کشف قیمت این کالاها صورت می گیرد.

به گزارش بورس امروز، تعیین قیمت پایه خودرو در بورس کالا بر اساس بهای تمام شده و امیدنامه آن ها تعیین می گردد. بر اساس رقابت شکل گرفته میانگین و کشف قیمت این کالاها صورت می گیرد.

در این میان قیمت گذاری خودرو در خارج از بورس کالا به عوامل متعددی بستگی دارد. با آموزش و عرضه خودرو به مقدار لازم و افزایش کدهای حقیقی در بورس کالا می توان منجر به شکل گیری تقاضای مناسب در بازار شد.

مصرف کننده نهایی را به راحتی قادر به خریداری خودرو از بورس کالا می سازد. اگرچه حصول سودآوری در صنعت خودروسازی را باید به دیگر عواملی غیر از عرضه این محصول در بورس کالا نسبت داد. در حال حاضر زیان صنعت خودرو به چند عامل وابسته است.

ساختار مالی نامناسب شرکت ها، بهره وری پایین از کارکنان، قدیمی بودن تکنولوژی با عرضه خودرو در بورس کالا برطرف نمی گردد؛ و نمی توان صرفا به امید عرضه خودرو در بورس کالا منجر به سودآوری آنها شد. اما حذف دلال در صنعت خودرو سازی به واسطه عرضه خودرو در بورس کالا سبب خواهد شد به گونه ای که سود حاصل از اختلاف قیمت بازار و کارخانه تا حدود زیادی به شرکت تعلق گیرد و سبب بهبود جریان نقد عملیاتی شرکت گردد.

  • نویسنده : رضا نیازی -مدیر تحلیل سبدگردان کاریزما
  • منبع خبر : نشریه بورس امروز
بیشتر بخوانید:  سنگ آهنی‌ها شاهد متعادل سازی نرخ‌های داخلی خود با قیمت های جهانی می‌شوند؟