قیمت های جهانی نفت پس از اعلام عربستان سعودی مبنی بر تمایل کشورهای عضو اوپک به ادامه برنامه محدودیت های تولیدو همچنین برطرف شدن نگرانی ها از اعمال تعرفه های جدید ایالات متحده بر واردات از کشور مکزیک روند صعودی به خود گرفت.

رضا اسماعیل زاده کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با خبرنگار بورس امروز عنوان کرد:بعد از دو هفته کابوس وار برای کشورهای صادر کننده نفت بالاخره سیگنال های مثبتی برای توقف روند نزولی و احتمالا شروع روند جدید روانه بازار شد. هر دو مرجع قیمت گذاری برنت دریای شمال و وست تگزاس اینترمدیت امروز حال و هوای بهتری دارند.

وی افزود:  قیمت های جهانی نفت پس از اعلام عربستان سعودی مبنی بر تمایل کشورهای عضو اوپک به ادامه برنامه محدودیت های تولیدو همچنین برطرف شدن نگرانی ها از اعمال تعرفه های جدید ایالات متحده بر واردات از کشور مکزیک روند صعودی به خود گرفت.

کارشناس بازار سرمایه خاطرنشان کرد:پس از اظهار نظر وزیر انرژی عربستان سعودی، خالد الفالح مبنی بر تمایل کشورهای عضو اوپک به همراه چند کشور غیر عضو از جمله روسیه موسوم به اوپک پلاس به ادامه برنامه محدودیت های تولید برای نیمه دوم سال ۲۰۱۹ آرامش نسبی به بازار نفت بازگشت. اوپک پلاس برنامه های محدود کننده تولید را از ابتدای ۲۰۱۹ به منظور کنترل قیمت این طلای سیاه به مرحله اجرا درآورده بودند ولی ادامه این برنامه در هاله ای از ابهام قرار داشت.

وی در انتها اشاره کرد: پس از حصول توافق اولیه بین ایالات متحده و مکزیک در مورد مبارزه به مهاجرت غیرقانونی از آمریکای مرکزی و دور شدن خطر اعمال تعرفه بر روی واردات از مکزیک، دور نمای بهبود شرایط اقتصادی شرایط جدیدی را تجربه کرد. در حال حاضر جنگ تجاری بین ایالات متحده و چین بزرگ ترین تهدید و مانع از افزایش قیمت ها در شرابط فعلی محسوب می شود.

بیشتر بخوانید:  خروج مقطعی برخی فعالان بازار از بورس