ابوالفضل فلاح گفت: با این روش علاوه بر آنکه شاهد شفافیت خواهیم بود، همه پیمانکاران از مناطق مختلف می توانند حواله های خود را در این بازار ارائه کنند.

به گزارش بورس امروز، ابوالفضل فلاح، معاون مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران با اشاره به موضوع فروش املاک از طریق بورس کالا گفت: تاکنون در حال پیگیری مشکلات حقوقی موجود در مسیر فروش املاک و مستغلات شهرداری تهران در بازار بورس کالا و حل و فصل آنها بوده‌ایم. قرار است در آینده نزدیک، نخستین حراجی اتفاق بیافتد و پس از آن برنده موظف است ۱۰ درصد از مبلغ کل را در ابتدای امر و سپس با پرداخت ۳ قسط ۳۰ درصدی، کل مبلغ را ظرف مدت یکماه تسویه کرده و شهرداری هم در قبال آن وظیفه دارد که ظرف مدت ۷۵ روز سند را به نام فرد، منتقل کند.

صرفه جویی ۳۰درصدی در خریدهای شهرداری تهران از بورس کالا

فلاح همچنین بر ارجحیت داشتن فروش املاک از طریق بورس کالا تاکید و تصریح کرد: تجربه خرید قیر و میلگرد از طریق بازار بورس کالا، گواه افزایش شفافیت و سرعت خرید کالا به همراه صرفه جویی ۳۰ درصدی در خرید بود. به همین دلیل توصیه من این است که فروش املاکی که دارای سند هستند، از طریق بورس کالا صورت بگیرد چرا که با این روش علاوه بر آنکه شاهد شفافیت خواهیم بود، همه پیمانکاران از مناطق مختلف می توانند حواله های خود را در این بازار ارائه کنند.

وی در خصوص املاک تجاری که سند آنها به نام شهرداری نیست، اظهار کرد: با هماهنگی‌های انجام شده با شرکت بورس کالا، مقرر شده املاک تجاری فاقد سند که دارای تسهیم نامه بوده و مالکیت آنها در دست شهرداری است، با شرط انتقال قطعی سند، امکان عرضه در بورس کالا را پیدا کنند.

  • منبع خبر : کالا خبر