شهرداری منطقه ۲ پایتخت مقابل ساختمان جدید و آماده بهره برداری شرکت بورس و اوراق بهادار تهران در سعادت آباد، نیوجرسی قرار داده و مانع بهره برداری آن شده است.

به گزارش بورس امروز، علت قرار دادن نیوجرسی ها مقابل این ساختمان کسری پارکینگ در این ساختمان اعلام شده است. گویا بخشی از پارکینگ به دیتاسنتر اختصاص داده شده که اکنون قابلیت تغییر کاربری ندارد.

طبق ارقام ترازنامه‌ای، تاکنون حدود ۳۰۰ میلیارد تومان(با نرخ دلار ۳ هزار تومانی) در این پروژه سرمایه‌گذاری شده که ارزش روز آن بسیار بیشتر است.

این درحالی است که شهرداری تهران قبلا هم اعلام‌ کرده با توجه به اینکه در دوره گذشته مدیریت شهری مجوز ساخت مجتمع های بزرگ تجاری یا ساختمان های اداری بدون توجه به ظرفیت مناطق و داشتن پیوست ترافیکی و اجتماعی داده شده، اجازه بهره برداری به این دسته از واحدها بدون تامین پارکینگ داده نخواهد شد زیرا این‌ مساله موجب ایجاد گره کور ترافیکی در محدوده می شود.

بورس تهران در حال حاضر در خیابان حافظ قرار دارد و چندسالی است که بر ضرورت جابه جایی آن به ساختمانی دیگر تاکید می شود. با احداث ساختمان جدید بورس در سعادت آباد قرار است تالار معاملات بورس از خیابان حافظ به این ساختمان منتقل شود.

از زمان تصدی حسن قالیباف اصل تا به امروز که علی صحرایی بر مسند مدیرعاملی بورس تهران نشسته، بارها عنوان شده که به‌زودی به این ساختمان نقل مکان خواهد شد اما این اتفاق هنوز نیفتاده و با اقدام اخیر شهرداری، مشخص نیست که چه خواهد شد.

از سوی دیگر، چندین بار شنیده که این ساختمان به فروش خواهد رسید و مشتریانی از بانک‌ها و برخی نهادها دارد اما این مساله هم تکذیب شده است.

 

بیشتر بخوانید:  امکان عرضه سهام پرسپولیس در فرابورس تا چند روز آینده