خودروی هایما S7 به رنگ سفید و مشکی که از سوی ایران خودرو در بورس کالا عرضه می شوند دارای موتور 1800 توربوشارژ با حداکثر قدرت موتور 170 (اسب بخار) ( 5500 دور در دقیقه) است. حداکثر گشتاتور 230 (نیوتن متر) ( 4500 دور در دقیقه ) است. استاندارد آلایندگی آن یورو 5 است و سیستم ترمز ضد قفل ABS و EBD است.

به گزارش بورس امروز؛ خودروی هایما S7 به رنگ سفید و مشکی که از سوی ایران خودرو در بورس کالا عرضه می شوند دارای موتور 1800 توربوشارژ با حداکثر قدرت موتور 170 (اسب بخار) ( 5500 دور در دقیقه) است. حداکثر گشتاتور 230 (نیوتن متر) ( 4500 دور در دقیقه ) است. استاندارد آلایندگی آن یورو 5 است و سیستم ترمز ضد قفل ABS و EBD است.

 گارانتی های خورو

این خودرو از گارانتی پایه 3 ساله یا 100.000 کیلومتری برخوردار است ( هر کدام زودتر فرا رسد)، قوای محرکه آن 5 ساله یا 100.000 کیلومتر ( هر کدام زودتر فرا رسد) و گارانتی خودرو پس از 5 ماه از زمان تحویل در صورت عدم مراجعه به نمایندگی برای دریافت سرویس اولیه باطل می گردد و در مراجعه به نمایندگی کارکرد حداقل 1000 کیلومتر خودرو نیز الزامی است.

هر کد ملی چند خودرو می تواند ثبت نام کند؟

هر کد ملی صرفا مجاز به ثبت سفارش بر یکی از کدهای عرضه شده در تاریخ عرضه و صرفا برای یک دستگاه خودرو است.
متقاضیان پذیرفته شده جهت ادامه مراحل خرید می بایست همزمان با تسویه در بورس کالا ( حداکثر تا پایان مهلت مجاز تسویه با بورس کالا)، با مراجعه به سایت فروش اینترنتی ایرن خودرو اقدام به ایجاد و تکمیل پروفایل شخصی نموده و در زمان مقرر که طی پیامک اطلاع رسانی می شود، ضمن انتخاب یکی از نمایندگی های مجاز ایران خودرو، بیمه گر مورد نظر خود را از بین شرکت های بیمه گر فعال در سایت اننتخاب و نسبت به واریز وجه هزینه های قانونی و متعلقات قانونی مطابق بند 3 اقدام نمایند.
متقاضی می بایست علاوه بر واریز مبلغ باقی مانده و تکمیل وجه قیمت محصول، نسبت به واریز وجه هزینه های متعلقات قانونی در سایت ایران خودرو اقدام نمایند.

عوارض و مالیات

این گزارش می افزاید: مجموعا 13 درصد قیمت پذیرفته شده شامل مالیات ارزش افزوده ( 6 درصد) ، عوارض شهرداری ( 3 درصد)، مالیات و عوارض شماره گذاری ( 3 درصد)، ماده 30 قانون جدید مالیات ارزش افزوده ( یک درصد) که بر اساس قیمت پذیرفته شده از سوی خریداری، محاسبه و اعلام می گردد.

– هزینه های صدور و ارسال کارت خودرو و سوخت و پلاک و شماره گذاری
هزینه های هوشمندسازی، صدور و ارسال کارت خودرو و کارت سوخت مبلغ 1.098.500 ریال، هزینه حدمات پست 163.500 ریال، هزینه تولید پلاک و شماره گذاری 2.635.000 ریال ، هزینه هبیمه شخص ثالث 38.137.500 ریال است که مجموع این هزینه ها رقم 42.034.500 ریال است.

 زمان تحویل مدارک

متقاضیان پس از قطعیت خرید در بورس کالا و واریز وجوه تکمیلی به صورت کامل در وجه فروشنده می بایست ظرف 72 ساعت نسبت به تحویل مدارک خود به صورت کامل و صحیح به نمایندگی انتخاب شده اقدام کند. مسوولیت تاخیراز این محل به عهده خریدار بوده و فروشنده مسوولیتی در این مورد ندارد.
تمامی تماس ها، اطلاع رسانی و مکاتبات با خریدار بر اساس راه های ارتباطی مانند تلفن، ارسال پیامک، آدرس و … است.

 زمان تحویل خودرو

خریدار باید پس از اعلام فروشنده مبنی بر آمادگی تحویل خودرو ظرف مدت 5 روز تقویمی از مهلت تحویل نسبت به دریافت و خروج خودرو از محل تحویل اقدام کند. پس از سپری شدن مهلت مجاز تحویل، شرکت ایران خودرو می تواند خودرو را به پارکینگ عمومی منتقل کند و تمامی هزینه های نگهداری، بارگیری و حمل به عهده خریدار بده و مسوولیت هر گونه آسیب دیدگی و خسارت وارده به خودرو ناشی از حمل، توقف و غیره به عهده خریدار است.
در صورت عدم انتقال به پارکینگ عمومی، خریدار ملزم به پرداخت هزینه نگهداری خودرو در پارکینگ شرکت ایران خودرو به مبلغی معادل یک دهم درصد قیمت معامله به ازای هر روز خواهد بود.

در صورت وقوع هر گونه حادثه ای در محل پارکینگ مسوولیت با خریدار است و فروشنده مسوولیتی نخواهد داشت. در صورت اعلام شرکت مبنی بر آماده تحویل بودن خودرو وسپری شدن 30 روزتقویمی از پایان مهلت مجاز تحویل وعدم دریافت خودرو توسط خریدار، برخی قطعات خودرو( باتری، تایر و قطعات لاستیکی) از شمول گارانتی خارج شده و شرکت ایران خودرو در قبال آن مسوولیتی نخواهد داشت.
– مدارک مورد نیاز در هنگام مراجعه به نمایندگی
اصل و تصویر مدارک شامل؛ کارت ملی، شناسنامه وصفحه توضییحات ( در صورت وجود توضیحات)، مدارک احراز سکونت که بایستی مطابق با بخشنامه راهور ناجا باشد.

 واگذاری خودرو پس از خرید

در این روش عرضه، حق واگذاری حقوق قرار دادی و خودرو به غیر تا قبل از تحویل خودرو به خریدار به هر شکل و صورتی که باشد، از متقاضی سلب و اسقاط گردیده است و هر گونه واگذاری مغایر این قید متعبر نمی باشد.