مشارکت فولاد مبارکه در آبادی ایران اسلامی فولاد مبارکه در سال گذشته به‌عنوان یکی از شرکت‌های بزرگ کارگروه پیشرانان پیشرفت ایران اسلامی برای مشارکت در بزرگ‌ترین سرمایه‌گذاری صنعتی تاریخ اقتصاد ایران، عملیات احداث ۵ پروژه بزرگ با سرمایه‌گذاری ۴۰ هزار میلیارد تومانی را آغاز کرد.

به گزارش بورس امروز، فولاد مبارکه در سال گذشته به‌عنوان یکی از شرکت‌های بزرگ کارگروه پیشرانان پیشرفت ایران اسلامی برای مشارکت در بزرگ‌ترین سرمایه‌گذاری صنعتی تاریخ اقتصاد ایران، عملیات احداث ۵ پروژه بزرگ با سرمایه‌گذاری ۴۰ هزار میلیارد تومانی را آغاز کرد.

و در همین راستا در سال جاری نیز با امضای تفاهم‌نامه همکاری با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران و شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان، در مسیر تحقق این طرح‌ها گام نهاد و با پیگیری اهداف تعیین‌شده در سند چشم‌انداز ۲۰ ساله صنعت کشور، همه توان و تلاش خود را جهت افزایش تولید به کار گرفته تا با تضمین ادامه روند رو به رشد خود و تأمین نیاز بیش از ۳ هزار و ۵۰۰ شرکت و صنایع استراتژیک ازجمله خودروسازی، لوازم‌خانگی، لوله و پروفیل، صنایع نفت، گاز و پتروشیمی، پیشران اقتصاد غیرنفتی کشور باشد.

از طرفی، آمار و ارقام به‌روشنی گواه این مدعاست که شرکت فولاد مبارکه در سال ۱۴۰۱، با مدیریت و برنامه‌ریزی دقیق و با بهره‌برداری از پروژه‌های متعدد با قوّت هرچه بیشتر عزم خود را جزم نموده تا علی‌رغم همه محدودیت‌ها، با بهره‌برداری اسمز معکوس ثانویه (RO2) و راه‌اندازی واحد گاززدایی و کربن‌زدایی، ضمن کاهش مصرف آب، امکان تولید فولادهای الکتریکی را فراهم کند که این امر نشان‌دهنده توانایی بالا برای رقابت تنگاتنگ با فولادسازان برتر جهان است. این در حالی است که در سال ۱۴۰۰ برای پاسخگویی بهتر به نیاز بازار داخل ۸ محصول جدید توسط فولاد مبارکه طراحی و تولید شد.

موضوع مهم دیگر این است که موفقیت‌های فولاد مبارکه توانسته کشور را به خودکفایی در بسیاری از صنایع مهم برساند و این موضوع نگرانی دشمنان ایران اسلامی را به دنبال داشته است و از هر راهی برای ضربه زدن به اقتصاد کشور بهره برده‌اند، در این شرایط فولاد مبارکه با آینده‌نگری و نگاه استراتژیک موفق به بومی‌سازی بیش از ۱۰۰ هزار قطعه و تجهیز طی سالیان گذشته با حمایت‌های همه‌جانبه از شرکت‌های دانش‌بنیان و همکاری شرکت‌های سازنده داخلی شده است. همچنین در راستای تحقق تولید محصولات جدید، تختال الکتریکی در سال جاری تولید شد که محصول نهایی آن به بازار عرضه خواهد شد.
این تنها گوشه‌ای از دستاوردهای فولاد مبارکه برای خودکفایی حداکثری صنعت فولاد کشور است که علی‌رغم وجود مشکلات، با مدیریت بهینه منابع موجود و جدیت کارکنان در بخش‌های مختلف تداوم می‌یابد.

در کنار این دستاوردها فولاد مبارکه در راستای عمل به مسئولیت‌های اجتماعی خود از ابتدای همه‌گیری ویروس کرونا در سطح کشور در کنار کادر درمان و مردم شریف ایران بوده است و با تأمین بیش از ۲۵ هزار و ۷۰۰ تن اکسیژن موردنیاز مراکز درمانی کشور، از هیچ تلاشی برای کمک به خدمت‌گزاران این عرصه کوتاهی ننموده است. ازآنجایی‌که این شرکت، عمل به مسئولیت‌های اجتماعی را یکی از رسالت‌های اصلی خود می‌داند، با فراهم کردن زمینه اشتغال پایدار برای ۳۵۰ هزار نفر به‌صورت مستقیم و غیرمستقیم و همچنین با حمایت حداکثری از مراکز دانش‌بنیان در رونق اقتصادی و تزریق امید به جامعه با فاصله معنی‌داری نسبت به سایر شرکت‌های داخلی ایفای نقش نموده است.