وزیر صمت، در جریان سفر به استان اصفهان ضمن دیدار با مدیرعامل گروه فولاد مبارکه چندپروژه صنعتی در مجتمع فولاد سبا را افتتاح و از نزدیک از خطوط تولید این شرکت بازدید کرد.

به گزارش بورس امروز، سیدرضا فاطمی امین در این آیین که جمعی از نمایندگان مردم اصفهان و شهرستان های لنجان و مبارکه در مجلس شورای اسلامی نیز حضور داشتند، پس از افتتاح وحداهای گاززدایی و کربن زدایی تحت خلا ( V.O.D&V.D) و اسمز معکوس ثانویه (RO2) فولاد سبا و بازدید از فولادمبارکه گفت:‌ امروز به پاس قدرانی از زحمات و تلاش های مدیران و کارکنان سخت کوش فولاد مبارکه، از این مجموعه دیدن کردم.

فولاد مبارکه کشورمان را از واردات این محصولات خاص بی نیاز کرد

وی عملکرد فولاد مبارکه در تنظیم بازار،‌ کاهش چشمگیر مصرف آب و تولید محصولات ویژه را قابل تقدیر دانست و با بیان اینکه در حال حاضر کشور ما، هم تولید کننده و هم صادر کننده فولاد است،‌ گفت:‌ پیش از این زمانی که قصد تولید الکتروموتور را داشتیم،‌ فولاد الکتریکی را از دیگر کشورها خریداری و وارد می کردیم که خوشبختانه فولاد مبارکه کشور را از واردات  این محصولات خاص بی نیاز کرد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اهمیت تثبیت قیمت انواع محصولات فولادی در بازارهای داخلی تصریح کرد:‌ فولاد مبارکه با جبران کسری محصولات به خوبی توانست مدیریت بازار را نیز انجام دهد و در حفظ تعادل آن تاثیر گذار باشد که جای تقدیر دارد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت:‌ این شرکت در حوزه فناوری نیز اقدامات موثری انجام داده و علاوه بر این، با سرمایه گذاری های قابل توجهی که انجام داده،‌ مصرف آب واحدهای خود را نسبت به سایر تولید کنندگان فولاد جهان به کمترین حد ممکن کاهش داده است.

 

  • رفع دغدغه کشور در حوزه تولید فولادهای الکتریکی از سوی فولاد مبارکه

وزیر صنعت، معدن و تجارت یکی از دغدغه های این وزارت خانه را دستیابی به توانمندی تولید فولادهای ویژه، نظیر فولادهای مورد نیاز صنعت تولید ترانسفور ماتورها دانست و در همین خصوص خاطرنشان کرد:‌ خوشبختانه فولاد مبارکه با تحقیق و به روزآوری دانش فنی و در ادامه نیز با اجرا و به بهره برداری رساندن طرح های توسعه هدفمند، دغدغه این وزارت خانه و کشور را برطرف ساخت.

 

  • کامل شدن زنجیره تولید در فولاد مبارکه

فاطمی  امین در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر اهمیت تکمیل حداکثری زنجیره تولید در کشور تصریح کرد: در بسیاری از مواقع با حلقه مفقوده در زنجیره تولید مواجه هستیم و این باعث می شود که سرمایه گذاری ها ارزش افزوده لازم را به همراه نداشته باشند و همچنان به واردات نیازمند باشیم. خوشبخاته در این زمینه شاهد هستیم که فولاد مبارکه با سرمایه گذاری های هدفمند و با دستیابی به دانش فنی تولید فولادهای سیلیوکنی و در ادامه نیز با احداث خطوط نورد این قبیل محصولات، زنجیره تولید را درحال کامل کردن است.

وی ادامه داد:‌ همانطور که مقام معظم رهبری اشاره کرده اند،‌ تولید، جهاد در برابر دشمن است. به رغم اعمال تحریم های ظالمانه دشمنان، ‌حجم تجارت خارجی ایران در سال گذشته ۱۲۰ میلیارد دلار بوده و این نشان دهنده جهادی است که در تولید و تجارت رقم خورده است و جا دارد از حرکت جهادگونه رزمندگان و سربازان جبهه صنعت قدردارنی کنیم.