آتیه فولاد نقش جهان به عنوان یکی از هلدینگ های وابسته به شرکت فولاد مبارکه به فعالیت مشغول است.

به گزارش بورس امروز، آتیه فولاد نقش جهان به عنوان یکی از هلدینگ های وابسته به شرکت فولاد مبارکه به فعالیت مشغول است. این شرکت در حوزه تولید مواد اولیه از جمله آهک کلسینه، آهک هیدراته، پودر میکرونیز، دولومیت و بنتونیت و کوردوایر، سرمایه گذاری انجام داده و با بهره برداری از شرکت سنگ و فولاد هرمزگان و شرکت صنعتی معدنی آتیه فولاد سنگان، اکنون در تامین بنتونیت اکثر کارخانجات فولاد سازی کشور از جمله فولاد سنگان، فولاد هرمزگان، فولاد کاوه و شرکت مارکوش با کیفیت بسیار بالا، جزیی از بهترین برندها محسوب می گردد.

ضمنا این شرکت در تولید لوله های بدون درز( مانیسمان)، سنگ آهن و کنسانتره نیز سرمایه گذاری هایی انجام داده است که در آینده ای نزدیک شاهد بهره برداری از این کارخانجات خواهیم بود.

در حال حاضر این شرکت با سرمایه ای معادل با 10,000 میلیارد ریال به فعالیت مشغول است. بر اساس آخرین صورتهای مالی شرکت در  پایان دوره 12 ماهه منتهی به 29 اسفند 1400،‌ موفق شده است که از فعالیت خود در این دوره یکساله درآمدی معادل با 5,876 میلیارد ریال کسب نماید. هلدینگ آتیه نقش جهان با ایجاد چنین درآمدی در 12 ماهه 1400 توانسته به سودی معادل 6,232 میلیارد ریال دست یابد. حقوق صاحبان سهام این شرکت در 12 ماهه 1400 نسبت به 12 ماهه 1399 حدود 49 درصد رشد داشته و از 11,323 میلیارد ریال به 16,836 میلیارد ریال رسیده است. همچنین دارایی های این شرکت از 11,675 میلیارد ریال به 16,951 میلیارد ریال رسیده که با رشدی معادل با 45 درصد همراه گردیده است. در راستای رشد 45 درصدی دارایی های این شرکت، بدهی های این شرکت در 12 ماهه سال 1400 نسبت به 12 ماهه 1399 با افتی 67 درصدی همراه بوده است. و اما در اعلام برنامه های این هلدینگ باید عنوان کرد که جلساتی در رابطه  با روند بازار فولاد و سرمایه از طریق هوش مصنوعی با مدیر عامل مجموعه به عنوان استاد یکی از دانشگاه های اتریش، صورت پذیرفته است که البته همچنان به جمع بندی نرسیده است.

در این  میان یکی از شرکت های زیر مجموعه آتیه فولاد نقش جهان، با نام شرکت  مبین سرمایه موظف به در اختیار گذاشتن اطلاعات روزانه بازار است. مین سرمایه اطلاعات مربوطه را از طریق فولاد اینفو، بورس و سایر سایت های اطلاعاتی جهت پیش بینی روند بازار فولاد و سرمایه در اختیار هلدینگ آتیه نقش جهان قرار می دهد.

همچنین اتیه فولاد نقش جهان در راستا ی شناسایی استعداد منطقه ای جهت خدمات رسانی به مشتریان خود، همایش دوروزه ای را  با شرکت فولاد مبارکه در رابطه با مدل کسب و کاربرگزار نموده است  و تمامی شرکت های زیر مجموعه برنامه های خود را ارائه داده اند و برنامه های توسعه ای براین اساس ایجاد گردید.

شرکت اتیه فولاد نقش جهان نیز علاوه بر توزیع وایجاد ارزش افزوده بر ورق های تولیدی فولاد مبارکه، فعالیت های توسعه وتولیدی دیگری از جمله شرکت های لوله سازی ، تولید بنتونیت، ساخت ماشین های کرد وایر را نیز دارا می باشد . همچنین  شرکت های مراکز خدماتی مجموعه نیز موظف هستند که به سمت درامدهای تولیدی پیش بروند. در این میان با توجه به بهای عملیاتی تمام شده شرکت در سال گذشته، این هلدینگ طی نشست هایی با فولاد مبارکه، بر آن شد تا  هزینه های بالای مجموعه از جمله  هزینه ی حمل وال سی را با تخفیف از سوی فولاد مبارکه به مرحله ی عملیاتی رساند. برنامه شرکت برای سود انباشته ۸۵۳ میلیارد تومانی نیز  در رابطه با شرکت های زیر مجموعه افزایش سرمایه ایجاد خواهد شد وبرای  برنامه های توسعه ای نیز از این سود استفاده خواهید شد.  در طرح و توسعه نیز پروژه خاصی وجود ندارد.

  • نویسنده : احمد سعید بخش- مدیر عامل اتیه فولاد نقش جهان
  • منبع خبر : نشریه بورس امروز