مرتضی علی اکبری مدیر اقتصادی هلدینگ سرمایه گذاری توسعه ومعادن و فلزات با مقایسه دو شرکت چادرملو و گل‌گهر از مرغوبیت و نقد شوندگی سهام چادرملو و سودآوری و افزایش تولید گل‌گهر می‌گوید.

به گزارش بورس امروز، دو شرکت گل‌ گهر و چادرملو به عنوان شرکت‌های بزرگ تولیدکننده و عرضه کننده مواد معدنی و تولید فولاد طی سال‌های اخیر رشد بسیار مناسبی را از هر جهت تجربه‌ کرده‌اند. هر دو شرکت ویژگی‌های مخصوص به خود را دارند و در بازار سرمایه مورد اقبال سهام‌داران هستند.

در همین زمینه مرتضی علی اکبری مدیر اقتصادی هلدینگ سرمایه گذاری توسعه ومعادن و فلزات در خصوص وضعیت این دو شرکت به لحاظ سودآوری و کیفیت سهام آن‌ها می‌گوید:هر دو شرکت سود آوری بسیار خوبی دارند. گل گهر به لحاظ سود آوری به دلیل افزایش تولید بهتر به نظر می رسد اما سهام چادرملو از نگاه بازار سرمایه از یک مرغوبیت و نقد شوندگی بهتری برخوردار است و اقبال بازار نسبت به آن بیشتر است.

وی تاکید می‌کند: البته شاید مزایا و محاسن گل گهر به خوبی شناخته نشده و به مرور زمان بیشتر مشخص خواهد شد. در سال ۹۸ چادرملو می تواند به شکل بهتری از طرح های توسعه ای خود بهره برداری کند.

علی اکبری معتقد است:‌ فولادسازی این شرکت اواخر سال ۹۷ به بهره برداری رسید. با به ظرفیت رسیدن در سال ۹۸ و تولیدات آن شاهد افزایش سود آوری شرکت خواهیم بود.

وی می‌افزاید: اگرچه در سال ۹۸ گندله سازی آن به بهره برداری نمی رسد.  طرح یک و نیم میلیون تنی آهن اسفنجی چادرملو در سال ۹۷ به بهره برداری رسید است که ظرفیت کامل آن در سال ۹۸  می تواند به سود آوری چادرملو کمک  کند.

بیشتر بخوانید:  برنامه افزایش سرمایه ۲۶۰ درصدی چادرملو از دو محل سود و مطالبات و آورده