برنامه های توسعه معادن فلزات تا پایان سال جاری در بازار سرمایه اعلام شد.

به گزارش بورس امروز، مرتضی علی اکبری معاون اقتصادی و مالی شرکت سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات در پیش بینی خود از روند بازار سرمایه تا پایان سال، بررسی های انجام از سوابق ۲۵ ساله بازار سرمایه خود را مورد اشاره قرار داد و برحسب این سوابق  برآورد کرد که ۶ ماهه دوم بازار سرمایه خوب خواهد شد.

وی با توجه به رکود حاکم بر بازار سرمایه،‌ برنامه این شرکت برای افزایش سپرده گذاری های خود در بانک ها به منظور کسب سود را رد و اعلام کرد که ومعادن در صورت ضرورت از اوراق و  صندوق ها در بازار  سرمایه برای کسب بازدهی و سود بهره خواهد برد.

علی  اکبری در بیان استراتژی شرکت سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات برای کسب درآمد از محل سرمایه گذاری در سهام را اینگونه اعلام کرد:‌ از نگاه شرکتی ماندن در بازار سرمایه و با نگاه بلند مدت و جابجایی سهام با سهام ارزنده تر.

وی در خصوص کسب بازده ومعادن در دارایی های خود، ابرازداشت:‌ صنعت فلزات و معادن همیشه یک سیر نزولی و صعودی در یک بازه زمانی چند ساله داشته است وحتما با نگاه بلند مدت از کسب سود مناسب برخوردار خواهیم بود.

وی ادامه داد:‌ در سال جاری فروش دارایی ثابت را در دستور کار خود نداریم و در این میان  تنها دارایی های کم بازده به فروش گذاشته خواهند شد.

وی تصریح کرد:‌ در این میان سرمایه گذاری های کم بازده این مجموعه نیز در موقع مناسب فروخته خواهد شد.

معاون مالی و اقتصادی شرکت سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات در بیان برنامه ای ومعادن در سال جاری برای افزایش نقد شوندگی سهام ومعادن و افزایش حجم معاملات خود،‌ بر  فعال شدن بیشتر بازارگردان و حمایت بیشتر توسط سهامدار عمده و شرکت‌های زیر مجموعه  تاکید کرد .

وی افزایش ۶۸ درصدی سود عملیاتی شرکت سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات در سال جاری نسبت به مدت مشابه درسال گذشته را مورد اشاره قرار داد و خواستار توجه سهامداران این شرکت به این موضوع شد که این امسال سال خیلی خوبی برای صنعت معادن و فلزات نیست .

علی اکبری به تلاش های سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات در خصوص کسب مجوز تاسیس هلدینگ مالی از طریق شرکت پرتو تابان معادن و فلزات اشاره کرد که در آخرین اقدامات این شرکت با پیگیری از طریق سازمان بورس در حال فرایند اخذ مجوز است.

وی در ادامه اظهارات خود سرمایه گذاری های ومعادن در تاسیس شرکت های مجتمع آهن فولاد الماس آرتاویل،‌ فولاد اقلید پارس،‌خریداری سهام شرکت های فولاد کردستان و ایریتک را مورد اشاره قرار داد و گفت:‌ با توجه به این سرمایه گذاری های جدید شرکت و در پی افزایش سرمایه در جریان و پیش‌بینی وصول مقداری از مطالبات و اخذ تسهیلات پروژه ها از منابع بانکی داخلی و خارجی، نگرانی از بابت تامین نقدینگی برای تداوم روند این فعالیت ها در این مجموعه وجود ندارد.

این مقاوم مسوول در ومعادن افزایش سرمایه اخیر شرکت سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات را مورد اشاره قرار داد که این میزان از افزایش سرمایه نیاز ومعادن را برای تکمیل فعالیت های خود در تامین آهن اسفنجی و فولاد سازی مرتفع خواهد کرد.

وی تصریح کرد ‌:‌ ولی اصولا طرحهای ما همگی به مواد اولیه وصل هستند و مشکل با اهمیتی کمتر احساس خواهد شد.

علی اکبری ادامه داد: با توجه به سرمایه گذاری های صورت گرفته،‌ در سال جاری برنامه های سرمایه گذاری های ومعادن در صنعت سنگ آهن و فولاد به این سرمایه گذاری ها محدود خواهد شد.

وی به تقسیم سود پایین در مجمع ومعادن اشاره کرد که این امر منجر شد تا عملا سود انباشته شرکت افزایش یابد.

معاون مالی و اقتصادی شرکت سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات خاطر نشان ساخت:‌ در واقع این اقدام تلاشی بود برای تامین نقدشوندگی بازار سرمایه.