بورس اوراق بهادار تهران در اطلاعیه هایی از آغاز دوره معاملاتی قراردادهای اختیار معامله خرید و فروش سهام شرکت‌های ایران خودرو، سایپا و بانک‌های تجارت و صادرات خبر داد.

به گزارش بورس امروز، دوره معاملاتی قراردادهای اختیار معامله خرید و فروش بر سهام شرکت ایران خودرو با نماد معاملاتی «خودرو» در سررسید اَمرداد ۱۴۰۱، از امروز، چهارشنبه ۵ اَمرداد ۱۴۰۱ در بازار مشتقه بورس اوراق بهادار تهران آغاز می‌شود.

همچنین، از امروز دوره معاملاتی قراردادهای اختیار معامله خرید و فروش بر سهام شرکت سایپا با نماد معاملاتی «خساپا» در سررسید آبان ۱۴۰۱، در بازار مشتقه بورس اوراق بهادار تهران آغاز می‌شود.

براساس اطلاعیه دیگر شرکت بورس تهران، دوره معاملاتی قراردادهای اختیار معامله خرید و فروش بر سهام بانک صادرات ایران با نماد معاملاتی «وبصادر» در سررسید آبان ۱۴۰۱، از امروز در بازار مشتقه بورس اوراق بهادار تهران آغاز می‌شود.

همچنین، دوره معاملاتی قراردادهای اختیار معامله خرید و فروش بر سهام بانک تجارت با نماد معاملاتی «وتجارت» در سررسید مهر ۱۴۰۱، از امروز، در بازار مشتقه بورس اوراق بهادار تهران آغاز می‌شود.

براساس این اطلاعیه‌ها،‌دوره معاملاتی قراردادهای اختیار معامله خرید و فروش بر سهام هر ۴ شرکت یادشده تنها به صورت برخط بوده و صرفاً از طریق کارگزارانی که مجوز معاملات برخط در این بازار را دارا باشند، قابل انجام است.

همچنین، ضوابط وجه تضمین با توجه به راه‌اندازی سامانه مدیریت ریسک و امکان محاسبات وجوه تضمین براساس «ضوابط وجه تضمین قرارداد اختیار معامله در بورس اوراق بهادار تهران و فرابورس ایران»، اتخاذ موقعیت باز فروش در قراردادهای اختیار معامله، به شرط کفایت وجوه تضمین، برای تمامی فعالان بازار سرمایه امکانپذیر است.