در آغاز معاملات امروز، قیمت نفت در پی انتشار اخباری مبنی بر کاهش بیش از حد انتظار ذخایر نفت خام آمریکا افزایش یافت.

به گزارش بورس امروز، در آغاز معاملات امروز، چهارشنبه، نفت خام وست تگزاس اینترمدیت آمریکا (WTI) با ۶۷ سنت معادل ۰.۷ درصد افزایش به ۹۵ دلار و ۶۵ سنت در هر بشکه رسید.

بهای معاملات آتی نفت برنت با ۳۳ سنت معادل ۰.۳ درصد افزایش به ۱۰۴ دلار و ۷۳ سنت در هر بشکه رسید.

این در حالی است که قیمت نفت تحت تأثیر گزارش گروه صنعتی موسسه نفت آمریکا که خبر از کاهش ذخایر نفت خام در ایالات متحده در هفته گذشته به میزان ۴ میلیون، افزایش یافته است.

میزان کاهش اعلام شده، چهار برابر کاهش یک میلیون بشکه ای است که تحلیلگران در نظرسنجی رویترز انتظار داشتند.

از سوی دیگر، داده های API نشان می دهد که ذخایر بنزین ۱.۱ میلیون بشکه در مقایسه با انتظارات برای ساخت ۳.۵ میلیون بشکه کاهش یافته است.

اداره اطلاعات انرژی دولت ایالات متحده گزارش هفتگی نفت خود را اواخر امروز چهارشنبه منتشر می کند.

کشورهای اتحادیه اروپا روز گذشته، سه شنبه، پس از انعقاد قراردادهای سازش برای محدود کردن کاهش تقاضا برای برخی کشورها، یک طرح اضطراری را برای محدود کردن تقاضا تصویب کردند.

قیمت نفت و طلا در معاملات امروز

به گزارش سنا از سی ان بی سی، قیمت نفت برنت در معاملات امروز، چهارشنبه، در ساعت ۹:۱۳ به وقت تهران، با افزایش ۰.۰۴درصدی در هر بشکه، ۱۰۴ دلار و ۴۴ سنت معامله شد.

قیمت نفت خام آمریکا (وست تگزاس اینترمدیت) نیز تا لحظه تنظیم گزارش، افزایش ۰.۲۲ درصدی را به ثبت رساند و در هر بشکه، ۹۵ دلار و ۱۹ سنت معامله شد.

طلا نیز تا لحظه تنظیم این گزارش، کاهش ۰.۲۵ درصدی را تجربه کرد و هر اونس طلا به قیمت یک هزار و ۷۱۳ دلار و ۴۰ سنت معامله شد.

نقره نیز با کاهش ۰.۳۸ درصدی، ۱۸ هزار و ۴۶۵ دلار معامله شد.

مس با افزایش ۰.۱۳ مواجه شد و ۳ هزار و ۳۸۹ دلار قیمت خورد.

  • منبع خبر : سی ان بی سی