در معاملات امروز کاهش یکسان صنایع بزرگ و کوچک در ریزش 0.7% هر دو شاخص کل و هموزن نمایان بود. در این بین بیشترین تاثیر بر ریزش شاخص کل را صنایع فلزی و پتروپالایشی داشتند که "شبندر" هم از این قاعده مستثنی نبود و در نهایت برای برگزاری مجمع سالانه متوقف شد.

به گزارش بورس امروز؛ در معاملات امروز کاهش یکسان صنایع بزرگ و کوچک در ریزش 0.7% هر دو شاخص کل و هموزن نمایان بود. در این بین بیشترین تاثیر بر ریزش شاخص کل را صنایع فلزی و پتروپالایشی داشتند که “شبندر” هم از این قاعده مستثنی نبود و در نهایت برای برگزاری مجمع سالانه متوقف شد.

در کدال امروز “خراسان” از تک نمادهای پتروشیمی بود که به صف خرید رسید و دلیل اصلی آن هم گزارش خوب فصلی با سود 709 تومانی هر سهم در بهار بود، هرچند تداوم این سود در فصل های بعدی به تثبیت قیمت اوره بیش از 550 دلار بستگی دارد. همچنین بانک سامان و نماد تازه عرضه اولیه شده “فروسیل” هم از نمادهای مثبتی بودند که در دو ماه گذشته بیش از 20% ریزش قیمت را تجربه کردند ولی گزارش فصلی بسیار خوبی را امروز روانه کدال کردند.

سود 46 تومانی “سامان” و 150 تومانی “فروسیل” (بخشی از فروش سرمایه گذاری بوده) یعنی ارزندگی بالای هر دو سهم که البته “سامان” به مراتب ارزنده تر هست و در کنار “ونوین” و “وپست” از بهترین های بانکی محسوب می شوند.
و اما دلار؛ دلار سنا در نزدیکی 28 هزار تومان قرار گرفته و دلار آزاد هم بیش از 32 هزار تومان را تثبیت کرده است. دلار نیمایی هم میل به 26500 تومان دارد. دلار متناظر با سکه امروز به قیمتی کمتر از 37 هزار تومان رسید و در سایر بازارها هم روند متعادلی را شاهد بودیم.
با توجه به تعطیلی روز دوشنبه و باقی ماندن تنها دو روز کاری در این هفته، انتظار روند مثبتی را نداریم و با ارائه صورت های مالی در اکثر صنایع انتظار روند کاهشی سودآوری را داریم؛ صنایع فولاد، پالایشی، دارویی و تامین سرمایه ها از این کاهش مستثنی هستند.

  • نویسنده : محمدرضا قاسمی کارشناس بازار سرمایه