معاون مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران از تداوم برنامه خرید کالاهای مورد نیاز شهرداری از طریق بورس کالا و صرفه جویی هایی که از این طریق حاصل می‌شود، خبر داد. به گفته ابوالفضل فلاح این اقدام، باعث حذف واسطه ها از مسیر خریدهای شهرداری و همچنین تسریع در تأمین و تحویل کالاها، مصالح و افزایش فضای رقابتی و شفافیت حداکثری شده است.

به گزارش بورس امروز، ابوالفضل فلاح، معاون مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران با اشاره به خرید ۱۴ هزار و ۴۰۰ تن قیر توسط سرمایه گذاری شهر از بورس کالا، تاکید کرد: ۲۷.۵ میلیارد تومان صرفه جویی حاصله، با روشهای اتخاذ شده توسط سرمایه گذاری شهر و با حمایت‌ها و تسریع در پرداخت ها و تخصیص اعتبارات لازم توسط معاونت مالی و اقتصاد شهری حاصل شده است.

وی ادامه داد: این خریدها توسط سرمایه گذاری شهر که دارای بالاترین رتبه انضباط مالی و شفافیت در شهرداری تهران است، انجام می شود و تأمین مالی آن توسط معاونت مالی شهرداری صورت می گیرد.

معاون مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران مزایای خرید از بورس کالا را شفافیت، حذف واسطه ها و صرفه جویی در هزینه ها و ایجاد فضای رقابتی و حضور تولیدکنندگان بدون واسطه عنوان کرد و گفت: به جز خرید قیر، خرید میلگرد و سه پارت سیمان، یکی دیگر از اقدامات شهرداری بوده و صرفه جویی قابل ملاحظه‌ای همراه داشته است.

فلاح با اعلام اینکه طی دو ماه گذشته تاکنون ۱۸۰ میلیارد تومان اعتبار توسط معاونت مالی و اقتصاد شهری تخصیص یافته و هزینه شده است، گفت: شهرداری تهران توانست با کاهش حدود ۱۸ درصد قیمت، قیر خریداری شده از بورس کالا را با ۲۷.۵ میلیارد تومان صرفه جویی بیشتر خریداری کند.

وی افزود: تغییر نگرش و ایجاد وحدت رویه در دوره جدید شهرداری تهران نسبت به ایفای به موقع تعهدات به تامین کنندگان و فروشندگان کالا در بورس کالا، باعث ترغیب همکاری با شهرداری تهران شده است.

  • منبع خبر : بورس کالا