قیمت نفت در آغاز معاملات امروز چهارشنبه، کاهش یافت؛ این در حالی است که داده‌های موجودی انبارهای ایالات متحده نشان می‌دهد نفت خام و محصولات پالایش شده در بحبوحه نگرانی‌ها از کندی اقتصاد جهانی افزایش یافته است.

به گزارش بورس امروز، روز گذشته، بهای معاملات آتی نفت برنت با ۶۸ سنت معادل ۰.۷ درصد کاهش به ۹۸ دلار و ۸۱ سنت در هر بشکه رسید. قیمت نفت خام وست تگزاس اینترمدیت آمریکا ۷۲ سنت معادل ۰.۸ درصد کاهش یافت و به ۹۵ دلار و ۱۲ سنت رسید که پایین ترین رقم در سه ماه اخیر است.

این در حالی است که سرمایه‌گذاران به دلیل نگرانی از این که افزایش شدید نرخ بهره برای مهار تورم باعث رکود اقتصادی شود که به تقاضای نفت ضربه می‌زند، موقعیت‌های نفتی خود را فروخته‌اند.

بر همین اساس، قیمت‌های نفت در جلسه قبل در بحبوحه نوسانات معاملات بیش از ۷ درصد کاهش یافت.

این در حالی است که تمدید محدودیت های مسافرتی کووید-۱۹ در چین نیز بر بازار تاثیر گذاشته است. چندین شهر در دومین اقتصاد بزرگ جهان، محدودیت‌های جدیدی از تعطیلی کسب‌وکار گرفته تا قرنطینه‌های گسترده‌تر را در تلاش برای مهار عفونت‌های جدید از یک نوع فرعی بسیار عفونی ویروس، اتخاذ کرده‌اند.

در همین حال، ذخایر نفت خام آمریکا در هفته منتهی به ۸ جولای حدود ۴.۸ میلیون بشکه افزایش یافت. به گفته منابع بازار، با استناد به آمار مؤسسه نفت آمریکا در روز سه شنبه، ذخایر بنزین ۳ میلیون بشکه افزایش را نشان می دهد، در حالی که ذخایر تقطیر حدود ۳.۳ میلیون بشکه افزایش یافت.

قیمت نفت و طلا در معاملات امروز

به گزارش سنا، قیمت نفت برنت در معاملات امروز، چهارشنبه، در ساعت ۹:۲۴ به وقت تهران، با کاهش ۰.۰۷ درصدی در هر بشکه، ۹۹ دلار و ۴۲ سنت معامله شد.

قیمت نفت خام آمریکا (وست تگزاس اینترمدیت) نیز تا لحظه تنظیم گزارش، کاهش ۰.۱۸ درصدی را به ثبت رساند و در هر بشکه ۹۵ دلار و ۶۷ سنت معامله شد.

طلا نیز تا لحظه تنظیم این گزارش، کاهش ۰.۰۷ درصدی را تجربه کرد و هر اونس طلا به قیمت یک هزار و ۷۲۳ دلار و ۶۰ سنت معامله شد.

نقره نیز با کاهش ۰.۴۶ درصدی، ۱۸ و ۸۷ سنت معامله شد.

مس با کاهش ۰.۳۲ مواجه شد و ۳ هزار و ۲۷۷ دلار قیمت خورد.

  • منبع خبر : سی ان بی سی