فولاد مبارکه اصفهان، ملی صنایع مس ایران و ذوب آهن اصفهان ۳ شرکت برتر هفته منتهی به ١٠ تیر از لحاظ ارزش فروش در بورس کالا بودند و بیشترین فروش بازار فیزیکی را به خود اختصاص دادند.

به گزارش بورس امروز، بورس کالای ایران برترین های بورس کالا را در هفته منتهی به ١٠ تیر براساس ارزش فروش شرکت ها در بازار فیزیکی بورس کالا اعلام کرد.

جزییات رتبه‌بندی جایگاه شرکت ها از لحاظ فروش به شرح زیر است:

فولاد مبارکه با ثبت معامله ٣٩٠ هزار و ١٧۰ تن ورق گرم به ارزش نزدیک به ٧٠٢۶ میلیارد تومان در رتبه نخست ایستاد.

ملی صنایع مس ایران با فروش ۴ هزار و ۵٠٠ تن مس کاتد، مس کم عیار و سولفور مولیبدن به ارزش بیش از ١٠۵٠ میلیارد تومان، دوم شد و این جایگاه را برای دومین هفته متوالی حفظ کرد.

ذوب آهن اصفهان با فروش ٣٧ هزار و ٧۵۶ تن میلگرد و تیرآهن به ارزش بیش از ٧١٧ میلیارد تومان، سوم شد.

پالایش نفت اصفهان با ثبت معامله ٣۵ هزار و ۶٠٠ تن لوب کات سبک، وکیوم باتوم و گوگرد گرانوله به ارزش بیش از ۵٣٩ میلیارد تومان در رتبه چهارم ایستاد.

مجتمع سرب و روی انگوران با ثبت معامله ٣۶ هزار تن خاک روی به ارزش بیش از ۴٨۴ میلیارد تومان پنجم شد.

صبا فولاد خلیج فارس ۵٠ هزار تن آهن اسفنجی بریکت را به ارزش ۴٣۶ میلیارد تومان فروخت و ششم شد.

پتروشیمی تندگویان با فروش ٩ هزار و ۴۶٢ تن پلی اتیلن ترفتالات و نخ پلی استر در گریدهای مختلف به ارزش بیش از ٣۵۵ میلیارد تومان هفتم شد.

پالایش نفت بندرعباس با فروش ٢۵ هزار و ٧٠٠ تن وکیوم باتوم و لوب کات سنگین به ارزش ٢٨٣ میلیارد تومان در جایگاه هشتم قرار گرفت.

فولاد کاوه جنوب کیش با ثبت معامله ٢٠ هزار تن شمش بلوم به ارزش نزدیک به ٢٧٧ میلیارد تومان، نهم شد.

پتروشیمی بندر امام با فروش ٨ هزار و ٣٩٧ تن پلی وینیل کلراید، پلی اتیلن سبک و سنگین، زایلین، بنزن و استایرن بوتادین به ارزش بیش از ٢٧۶ میلیارد تومان در رتبه دهم ایستاد.

  • منبع خبر : بورس کالا