افزایش ناگهانی قیمت جهانی ناشی پساکرونا و فروش صادراتی پتروشیمی کرمانشاه را رشد داد.

به گزارش بورس امروز؛ سید جعفر هاشمی مدیرعامل شرکت صنایع پتروشیمی کرمانشاه افزایش سود حدود 154 درصدی سود عملیاتی این شرکت در پایان سال مالی منتهی به 29 اسفند 1400 را نسبت به سال قبل به رغم هزینه های تولید مورد اشاره قرار داد.
وی هزینه های تولید این شرکت را عمدتا شامل هزینه های گاز خوراک، سوخت و هزینه های حمل و سایر هزینه های جانبی صادرات اعلام کرد.
هاشمی افزایش ناگهانی قیمت جهانی ناشی از شرایط خاص اقتصاد بین المللی در دوره پساکرونا را مورد اشاره قرار داد که به تبع آن نرخ میانگین فروش صادراتی محصولات نسبت به دوره مشابه به میزان 145 درصد افزایش یافت.
وی ادامه داد: با توجه به اینکه نحوه قیمت گذاری کود اوره تحویل به شرکت خدمات حمایتی کشاورزی و اتحادیه های تابعه متاثر از قیمت فروش محصول اوره در بورس کالا است، این قیمت در 12 ماهه سال 1400 به صورت میانگین روند افزایشی داشته است.
مدیرعامل “کرماشا” اضافه کرد: بنابراین درآمد عملیاتی ثبت شده در دفاتر افزایش یافته است.
وی توضییح داد: رقم مابه التفاوت با قیمت کشف شده در بورس کالا و پرداخت وجه محصول توسط شرکت خدمات حمایت کشاورزی و اتحادیه های تابعه به عنوان طلب در دفاتر ثبت گردیده است.
هاشمی با اعلام برنامه ریزی و توسعه بازار و بازاریابی هدفمند و انجام فروش صادراتی به مقاصد جدید (برزیل و اروپا) و کسب حاشیه سود بالاتر، اضافه کرد: با برنامه ریزی های مناسب انجام شده تولید به صورت مستمر ادامه داشته و مبحث تعمیرات اساسی در مقاطع تعطیلات ضروری صورت پذیرفته است.

  • منبع خبر : کدال