مدیرعامل سایپا از آزاد سازی بخشی از سهام سایپا که در وثیقه بانک ها قرار داشت خبر داد تا به این واسطه شرایط برای واگذاری این سهم مهیا شود.

به گزارش بورس امروز، محمد علی تیموری مدیرعامل و نائب رییس هیئت مدیره سایپا با اشاره به اجرای فرمان 8 ماده ای رییس جمهوری، اظهار داشت: به منظور بهبود وضعیت صنعت خودرو و متعاقب آن، تدوین برنامه های استراتژیک در وزارت صنعت، معدن و تجارت، برنامه واگذاری سهام شرکت اصلی در مالکیت شرکت های فرعی در چهارچوب برنامه “اصلاح ساختار مالی و سهامداری” به عنوان یکی از راهبردهای کلیدی جهت تحقق اهداف اعلامی در ابلاغیه مذکور در دستور کار قرار گرفت.
وی ادامه داد: بر این اساس از اواخر اسفند 1400 شرکنت های گروه سایپا، سرمایه گذاری گروه صنعتی رنا و گروه سرمایه گذاری کارکنان
سایپا به صورت مشترک عملیات تعیین قیمت سهام سایپا را با همکاری مرکز وکلا و کارشناسان رسمی قوه قضائیه آغاز نمودند که هم اکنون مراحل پایانی را سپری می کند.
تیموری ادامه داد: با توجه به برنامه مذکور، شرکت گروه سرمایه گذاری سایپا و سرمایه گذاری گروه صنعتی رنا در نهم فروردین ماه و 28 اردیبهشت ماه 1401 نسبت به اطلاع رسانی موضوع در قالب اطلاعیه شفاف سازی و افشای اطلاعات با اهمیت از طریق کدال اقدام کردند.
وی تصریح کرد: از سوی دیگر با توجه به توثیق سهام سایپا نزد برخی بانک ها، عملیات رفع توثیق سهام نیز با مکاتبات و پیگیری های لازم از بانک های عامل و شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار آغاز شد.
مدیرعامل سایپا از آزاد سازی بخشی از سهام خبر داد که در این راستا مابقی سهام نیز درشرف آزادسازی است.

  • منبع خبر : کدال