دو سناریوی محدودیت برق برای شرکت های سیمانی و فولادی در اصفهان تشریح شد.

به گزارش بورس امروز، دو سناریوی محدودیت برق برای شرکت های سیمانی و فولادی در اصفهان تشریح شد.

سیاست های محدودیت های برق برای بنگاه های فعال در استان اصفهان

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان اصفهان خطاب به اداره کل صمت استان اصفهان و مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان اصفهان برنامه شرکت توزیع برق استان اصفهان را در گذر از پیک سال 1401 شرکت اعلام کرد.

حمید علاقمندان با اشاره به شروع فصل گرما و افزایش میزان مصرف برق که منجر به رسیدن به بالاتر از سقف پیک بار مجاز می گردد، اظهارداشت: کلیه مناطق و شهرک ها و نواحتی صنعتی و صنایع بزرگ خارج از شهرک ها در نرم افزایش پایش رویت پذیر هستند و مطابق با تفاهم صورت گرفته بایستی یک روز در هفته به طور کامل نسبت به کاهش بار خود به میزان 90 درصدی اقدام کنند.

وی ادامه داد: در صورت عدم همراهی مطابق با درخواست مدیریت شبکه برق، فیدرهای مربوطه قطع خواهد شد.
وی اضافه کرد: جهت جلوگیری از قطع بی برنامه روز دومی به عنوان (اولویت دوم) به تمامی صنایع ابلاغ می گردد که تنها در صورت بروز شرایط اضطراری و با اطلاع رسانی قبلی امکان قطع در روز دوم می باشد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان تهران در اشاره به مشترکین فولادی و سیمانی، عنوان کرد: بنگاه های فعال در این صنایع، مطابق با برنامه اعلامی موظف به کاهش بار هستند و در وصورت عدم رعایت سقف تعیین شده و درخواست مدیریت شبکه، برق آنها قطع خواهد شد.
به گفته وی؛ سناریوی 1800 مگاوات مربوط به بازه زمانی 15 خرداد تا 15 تیر، همچنین 15 مرداد تا 15 شهریور است و سناریوی 2500 مگاواتی مربوط به بازه زمانی 15تیر تا 15 مرداد است.
وی تصریح کرد: روش اعمال مدیریت بار برای سایر مشترکین فولادی و سیمانی که در لیست اعلامی وزارت صمت وجود ندارد، مشابه مناطق صنعتی خواهد بود.
علاقمندان در پایان اظهار امیدواری کرد که با رعایت توافقنامه مابین وزارتین صمت و همراهی ادارره کل صمت و شرکت شهرک های صنعتی استان بتوان با کمترین میزان تنش و آسیب و همچنین خاموشی های بی برنامه ناشی از رله های فرکانسی و فیدرهای سریع القطع از دوره گرم سال عبور کرد.