مدیر مهندسی نورد ذوب آهن اصفهان گفت: فولاد آلیاژی امروز برای سازه‌های ایمنی و توسعه صنعتی سازه‌های کشور بسیار اهمیت دارد.

به گزارش بورس امروز، محمد امین یوسف‌زاده، مدیر مهندسی نورد ذوب آهن اصفهان در پنل تخصصی کنفرانس فولاد‌های پیشرفته با ارزش افزوده بالا اظهار کرد: فولاد آلیاژی امروز در کشور برای سازه‌های ایمنی و توسعه صنعتی سازه‌های کشور بسیار اهمیت دارد.

وی افزود: در کشور ما که زلزله خیز است باید به سمت تولید سازه‌های صنعتی حرکت کنیم و اقدام درست حرکت به سمت سازه‌های فولادی است، این مسئله در سرعت عمل ساخت نیز تاثیر دارد و در مقایسه با بتن سرعت بالاتری دارد. بازیافت سازه‌های فولادی درصد بالایی نیز دارد و به نفع محیط زیست است.

مدیر مهندسی نورد ذوب آهن اصفهان تاکید کرد: معتقدیم ورق سازه‌های صنعتی صرفا باید در صنعت استفاده شود. چرا که ملاحظات دقیق دارد که اگر رعایت نشود آسیب جدی به سازه وارد می‌کند.

یوسف‌زاده خاطرنشان کرد: ما در ذوب‌آهن میلگرد‌های میکروآلیاژی تولید کرده ایم و درصدد حرکت به سمت حفظ و ارتقای ایمنی در سازه‌های صنعتی برویم چرا که میکروآلیاژ‌ها خواص مکانیکی یکدست‌تری دارد.

صنعت فولاد مدیون ذوب آهن است

وی در ادامه افزود: ذوب آهن هنوز جزو بهترین کارخانه‌های فولاد کشور و یک دانشگاه بزرگ است و صنعت فولاد ایران مدیون آن است.

یوسف‌زاده در پایان گفت: در حوزه تولید ریل نیز از سال ۷۳ اقداماتی شد که کامل نبود، اما پس از آن توانستیم به استاندارد بالایی در تولید ریل و ریل‌های پرسرعت برسیم که اتفاق بزرگی در صنعت کشور بود. این کار ارزش‌گذاری ملی دارد و به اندازه یک انقلاب صنعتی اهمیت دارد که به آن افتخار می‌کنیم.