قیمت نفت در معاملات دیروز، سه‌شنبه، تحت تاثیر نگرانی‌های عرضه و چشم انداز افزایش تقاضا همراه با کاهش محدودیت‌های در پی بهبود وضعیت کووید ۱۹، افزایش یافت.

به گزارش بورس امروز، بهای معاملات آتی نفت برنت در روز گذشته، با ۰.۸۹ درصد افزایش به ۱۲۰ دلار و ۵۷ سنت در هر بشکه رسید.

قیمت نفت خام وست تگزاس اینترمدیت آمریکا (WTI) با ۰.۷۷ درصد افزایش به ۱۱۹ دلار و ۴۱ سنت رسید که بالاترین قیمت از ۸ مارس بوده است.

این در حالی است که معاملات آتی نفت در اوایل جلسه معاملاتی امروز، چهارشنبه، کاهش داشت. تحلیلگران انتظار دارند این کاهش قیمت کوتاه مدت باشد، زیرا پکن و مرکز تجاری شانگهای در روزهای اخیر پس از دو ماه قرنطینه دردناک برای جلوگیری از شیوع نوع Omicron، به حالت عادی بازگشته‌اند.

تصمیم سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) و متحدانش که با هم به نام اوپک پلاس شناخته می‌شوند برای افزایش تولید نفت به ۶۴۸ هزار بشکه در روز در ماه‌های ژوئیه و آگوست، بعید است که تعادل جهانی نفت را بهبود بخشد. اگرچه اعضای این گروه برای دستیابی به افزایش سهمیه تلاش می‌کنند و از آنجا که این افزایش تولید کمتر از میزان صادرات نفت روسیه است، همچنان نگرانی از عرضه نفت باقی مانده است.

به گفته تحلیلگران، افزایش سهمیه از اوپک پلاس همچنین نمی‌تواند کمبود محصولات نفتی را برطرف کند.

به گفته جفری هالی، تحلیلگر ارشد بازار آسیا و اقیانوسیه در OANDA، تقاضا برای انرژی در سطح جهانی نشان می‌دهد که تقاضا برای بنزین و گازوئیل همچنان بالاست.

نظرسنجی اولیه رویترز در روز دوشنبه نشان داد، موجودی نفت خام ایالات متحده احتمالاً هفته گذشته کاهش یافته، در حالی که ذخایر بنزین و تقطیر افزایش یافته است.

قیمت نفت و طلا در معاملات امروز

به گزارش سنا و به نقل از سی ان بی سی، قیمت نفت برنت در معاملات امروز، چهارشنبه، در ساعت ۸:۲۵ به وقت تهران، با افزایش ۰.۱۲ درصدی در هر بشکه، ۱۲۰ دلار و ۷۲ سنت معامله شد. قیمت نفت خام آمریکا (وست تگزاس اینترمدیت) نیز تا لحظه تنظیم گزارش، افزایش ۰.۲۲ درصدی را به ثبت رساند و در هر بشکه، ۱۱۹ دلار و ۶۸ سنت دلار معامله شد.

طلا نیز تا لحظه تنظیم این گزارش، کاهش ۰.۱۶ درصدی را تجربه کرد و هر اونس طلا به قیمت یک هزار و ۸۴۹ دلار و ۱۰ سنت معامله شد.

نقره نیز با کاهش ۰.۳۳ درصدی، ۲۲ دلار و ۱۰۵ سنت معامله شد.

مس با کاهش ۰.۴۷ درصدی مواجه شد و ۴ هزار و ۴۱۵ دلار قیمت خورد.

  • منبع خبر : سی ان بی سی