هیئت مدیره شرکت لیزینگ خودرو غدیر پیشنهاد افزایش سرمایه این شرکت را تایید کرد . سرمایه شرکت پس از طرح و تصویب در مجمع فوق العاده افزایش می یابد.

به گزارش بورس امروز، با اطلاع از مفاد ماده 10دستورالعمل پذیرش اوراق بهاداردر بورس تهران مبنی بر رعایت حداقل میزان سرمایه ثبت شده به مبلغ 1.500 میلیارد ریال، گزارش توجیهی افزایش سرمایه موضوع تبصره 2 ماده 161 اصلاح قسمتی از قانون تجارب مصوب اسفند ماه 1347، در جلسه هیات مدیره توسط مدیر عامل ارائه شد . هیات مدیره پس از بحث و بررسی با پیشنهاد افزایش سرمایه شرکت از مبلغ 530.000 میلیون ریال به مبلغ 1.500.000 میلیون ریال ( خالص افزایش سرمایه به مبلغ 970.000 میلیون ریال) از محل مازاد تجدید ارزیابی دارائی های ثابت (زمین وساختمان) و سود انباشته موافقت کرد. سرمایه شرکت پس از اخذ مجوزهای لازم از بانک مرکزی و سازمان بورس وتصویب در مجمع فوق العاده، افزایش می یابد .
مرتضی ادیبی مدیر عامل شرکت لیزینگ خودرو غدیر اظهار داشت: افزایش سرمایه کنونی با رشد 183 درصدی به منظور اصلاح ساختار مالی شرکت در راستای توسعه فعالیت ها صورت می گیرد.
وی با اعلام این که گزارش مربوط به افزایش سرمایه مشتمل بر توجیه لزوم افزایش سرمایه، چگونگی انجام و پرداخت مبلغ آن، به تایید هیات مدیره رسیده است، بر تحقق اهداف شرکت از جمله حفظ روند رو بهبود، افزایش سودآوری و سهم شرکت از بازار در صنعت لیزینگ تاکید کرد.
گفتنی است براساس دستورالعمل سازمان بورس اوراق بهادار تهران،یکی از شرایط خاص پذیرش سهام در تابلوی فرعی بازار اول ثبت حداقل سرمایه 1500 میلیارد ریال و یا ارزش بازار 8000 میلیارد ریالی تعیین شده است.

  • منبع خبر : روابط عمومی شرکت لیزینگ خودرو غدیر
بیشتر بخوانید:  تعدیل قیمت اعمال و اندازه قرارداد اختیار معامله خرید و فروش روی «فارس» با سررسیدهای آبان و بهمن