هرچند روند حرکت بازار سرمایه امروز برخلاف روزهای گذشته صعودی بود اما این صعود بی‌جان بود، به طوری که در ساعات پایانی معاملات شاخص کل بورس دوباره روندی نزولی به خود گرفت.

به گزارش بورس امروز، شاخص کل بورس امروز با ۳۳۱۶ واحد افزایش در رقم یک میلیون و ۵۳۷ هزار واحد ایستاد. شاخص کل با معیار هم وزن هم ۳۵۱ واحد افزایش یافت و رقم ۴۲۵ هزار و ۲۰۰ واحد را ثبت کرد. در این بازار یک میلیون و ۱۰۲ هزار معامله به ارزش ۴۳ هزار و ۹۸۰ میلیارد ریال انجام شد.

پتروشیمی نوری، معدنی و صنعتی چادرملو، ملی صنایع مس ایران، پالایش نفت اصفهان، کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران، پتروشیمی بوعلی و گسترش نفت و گاز پارسیان نسبت به سایر نمادها بیشترین تأثیر مثبت را روی بورس گذاشتند.

در آن سوی بازار سرمایه شاخص کل فرابورس با ۸۳ واحد افزایش به رقم ۲۱ هزار و ۳۴۸ واحد رسید. معامله گران این بازار ۲۷۱ معامله انجام دادند که ۱۵۵۱ میلیارد ریال ارزش داشت.

پلمیر آریاساسول، آهن و فولاد غدیر ایرانیان، بهمن دیزل، پتروشیمی تندگویان و تولیدات پتروشیمی قائد بصیر نسبت به سایر نمادها بیشترین تأثیر مثبت و در مقابل تولید نیروی برق دماوند و سرمایه گذاری مالی سپهر صادرات نسبت به سایر نمادها بیشترین تأثیر منفی را روی فرابورس گذاشتند.

  • منبع خبر : ایسنا