شرکت تکادو طی سال مالی میاندوره‌ای ۹ ماهه منتهی به اسفند ۹۷ به رشد ۱۶۵درصدی در بخش سود عملیاتی دست پیدا کرده است.

به گزارش بورس امروز، شرکت تکادو متشکل از چندین شرکت در حوزه‌های صنعت و خدمات فنی و مهندسی، معدن، بازرگانی و حمل و نقل و همچنین فعال در حوزه مالی و سهام است.

هدف اصلی شرکت تامین منافع سهامداران از طریق مشارکت و سرمایه گذاری در سهام شرکتها اعم از ایرانی و خارجی با زمینه فعالیت های معدنی، صنعتی، بازرگانی، حمل و نقل، خدمات فنی مهندسی و مالی است.

این شرکت تامین کننده بیش از ۲۰ درصد ذغال‌سنگ تولیدی کل کشور تولیدکننده بیش از ۱۸ درصد کنسانتره ذغال‌سنگ کشور و از بزرگترین تولید کنندگان سنگ منگنز در کشور است.

شرکت تکادو با سرمایه ثبت شده ۳۹۸.۶۴۰ میلیون ریال طی سال مالی میاندوره‌ای ۹ ماهه منتهی به اسفند ۹۷ به سود عملیاتی ۲۴.۸۰۷ میلیون ریال دست پیدا کرده است. نسبت به سال مالی منتهی با اسفند ۹۶ این شرکت با افزایش ۱۶۵.۲۹۰ درصدی روبه رو شده است.

سود خالص این شرکت نیز طی سال مالی میاندوره‌ای ۹ ماهه منتهی به اسفند ۹۷ با رشد ۱۵۸.۰۰۱ درصدی به عدد ۱۷.۳۹۳ میلیون ریالی رسیده است. این در حالی است که این شرکت طی سال ۹۶ به سود ۱۱.۵۵۷ میلیون ریالی رسیده بود.

این شرکت همچنین قرار است طی ماه‌های آینده افزایش سرمایه ۱۰۰ درصدی را به ثبت برساند. به این در مجمع عمومی عادی ساليانه منتهی به ۳۱/۰۳/۱۳۹۸ این شرکت، افزایش سرمایه به مبلغ ۳۹۸.۶۴۰ ملیون ریال به ثبت خواهد رسيد.

بیشتر بخوانید:  بالاترین نشان جایزه ملی مدیریت مالی ایران به همراه اول رسید