افشین کیانی با تشریح طرح‌های توسعه پتروشیمی اروند اظهار داشت: برای توسعه پتروشیمی اروند دو طرح عمده را در دستور کار داریم که مطالعات اولیه آن به سرانجام رسیده است و این طرح‌ها شامل واحد VCM، و اکسی و یک واحد PVC سیصد هزار تنی است که با اجرایی کردن آن، ظرفیت تولید PVC شرکت به دو برابر ظرفیت فعلی خواهد رسید و سالانه ۶۴۰ هزارتن پی‌وی‌سی وارد بازار خواهیم کرد.

به گزارش بورس امروز، وی ادامه داد:با اجرایی شدن این طرح‌ها ظرف دوسال، علاوه بر رفع نیاز صنایع داخل، خوراک مورد نیاز توسعه صنایع پایین دستی نیز فراهم خواهد شد و مازاد آن به منظور ارز آوری برای صادرات در نظر گرفته شده است.

سرپرست پتروشیمی اروند در ادامه با اشاره به عرضه تمامی محصولات این شرکت در بورس کالا به منظور پایداری بازار داخل گفت: با توجه به نیاز بازار داخل، تصمیم گرفته شد تا زمان پایداری بازار داخل وتنظیم عرضه و تقاضا، محصولات خود را در اختیار شرکت‌های پائین دست داخلی قرار دهیم و مازاد آن را با هدف ارز آوری برای کشور و تعهد به بانک مرکزی، از طریق رینگ بین‌المللی به بازار خارج صادر کنیم.

گفتنی است، شرکت پتروشیمی اروند بزرگترین تولیدکننده زنجیره PVC خاورمیانه، بالاترین ظرفیت تولید کاستیک در کشور را دارد و تنها تولید کننده EPVC، گریدهای خاص SPVC و Medical Grades در کشور است.

  • منبع خبر : پتروشیمی اروند
بیشتر بخوانید:  افزایش چشمگیر تولید در پتروشیمی اروند