نمایشگاه نفت و گاز که با اهدافی از قبیل ارائه آخرین دستاوردهای فن آوری روز در حوزه صنعت نفت و گاز، گسترش تعامل با سایر کشورها و نیز رقابت با شرکتهای نفتی مشابه در سطح جهان، عقد قراردادهای بازرگانی در زمینه مبادله کالا، خدمات و اطلاعات فنی، توسعه اشتغال در عرصه صنعت نفت، گاز و پتروشیمی با حضور بسیاری از شرکت های ایرانی و خارجی از 23 تا 26 اردیبهشت ماه برگزار گردید.

به گزارش بورس امروز، نمایشگاه نفت و گاز که با اهدافی از قبیل ارائه آخرین دستاوردهای فن آوری روز در حوزه صنعت نفت و گاز، گسترش تعامل با سایر کشورها و نیز رقابت با شرکتهای نفتی مشابه در سطح جهان، عقد قراردادهای بازرگانی در زمینه مبادله کالا، خدمات و اطلاعات فنی، توسعه اشتغال در عرصه صنعت نفت، گاز و پتروشیمی با حضور بسیاری از شرکت های ایرانی و خارجی از 23 تا 26 اردیبهشت ماه برگزار گردید.

در این نمایشگاه حضور افرادی همچون محمد باقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی ایران، جواد اوجی وزیر نفت، فریدون حسنوند رئیس کمیسیون انرژی مجلس، علی عسگری مدیرعامل پتروشیمی خلیج فارس، مجتبی توانگر عضو کمیسیون انرژی، محسن خجسته مهر رئیس شرکت ملی نفت ایران رنگ تازه ای به این نمایشگاه داد. این نمایشگاه با سخنرانی محمد حامل دبیر کل مجمع کشورهای صادرکننده گاز همراه بود. افزون بر این، در این نمایشگاه، به‌عنوان یک رویه دائمی مدیران ارشد صنعت نفت برنامه‌های آینده این صنعت را برای اصحاب رسانه و کارشناسان علاقه‌مند به تحولات این صنعت بازگو کردند.

محمد امیری  مدیر واحد بورس انرژی و کالای کارگزاری آگاه در خصوص اهمیت این نمایشگاه به خبرنگار بورس امروز، گفت: نمایشگاه نفت، گاز و پتروشیمی یکی از بزرگترین نمایشگاه ها در حوزه داخلی و بین المللی است و برای صنعت گران و کسانی که در این حوزه فعالیت می کنند، بسیار بااهمیت است.

وی فلسفه برگزاری این نمایشگاه را بحث دید و بازدید عنوان کرد که بابت برندینگ محصولات صورت می گیرد.

وی به عدم برگزاری این نمایشگاه به علت شیوع ویروس کرونا طی 2 سال گذشته اشاره کرد که با وجود افزایش تقاضا پیش بینی می شد که این نمایشگاه با استقبال بازدیدکنندگان زیادی همراه شود و شرکت های بزرگی هم در این نمایشگاه شرکت کنند؛ به گونه ای که شاهد بود بخش عمده ای از صنعت گران بزرگ این حوزه در این نمایشگاه حضور یافتند.

 

آشنایی با مدیریت دارایی و کارایی صندوق ها

مدیر واحد بورس انرژی و کالای کارگزاری آگاه با اشاره به فعالیت کارگزاری آگاه در حوزه بورس کالا و انرژی از یک سو و حضور  مشتریان این کارگزاری فعال در بازار سرمایه در این نمایشگاه، اظهارداشت: این شرکت کارگزاری برای آشنایی بیشتر و معرفی سایر خدمات کارگزاری به مشتریان خود در  این نمایشگاه شرکت کرد.

وی همچنین بر آشنایی با مدیریت دارایی و صندوق های سرمایه گذاری کارگزاری آگاه تاکید و اضافه کرد: با توجه به بودجه سال 1401 دولت در خصوص سود سپرده های بانکی و مالیات، بهتر است که این افراد با کارکرد صندوق های سرمایه گذاری بیشتر آشنا شوند.

امیری از مدیریت دارایی، کالا و انرژی و معرفی سایر سرویس ها به عنوان اهداف اصلی این شرکت کارگزاری درنمایشگاه نفت و گاز نام برد.

وی به وفور انرژی ارزان در کشور ازیک سو و فلسفه برگزاری این نمایشگاه در حوزه انرژی اشاره کرد بخش عمده ای از شرکت ها و صنایع وابسته به حوزه انرژی در این نمایشگاه شرکت کرده اند، در این راستا نیز کارگزاری آگاه برای فعالیت بهتر در این حوزه و فعالیت در بازار سرمایه، باید با این شرکت ها در ارتباط باشد، لذا حضور ما در این نمایشگاه سبب ایجاد انرژی مضاعف در غرفه های اصلی این نمایشگاه به مانند یک برند می شود.

 

افزایش فرهنگ سازی در رفتار با بازار سرمایه

مدیر واحد بورس انرژی و کالای کارگزاری آگاه در خصوص ورود شرکت های فعال در حوزه  انرژی و نفت به بازار سرمایه، به عدم آشنایی بسیاری از شرکت ها و بنگاه های اقتصادی از ظرفیت های بازار سرمایه اشاره کرد.

وی همچنین با اشاره به اتفاقات رخ داده در طول سالیان گذشته در بازار سرمایه، یادآور شد: اطلاع رسانی و فرهنگ سازی از ظرفیت های بازار سرمایه افزایش یافته است اما همچنان بسیاری از شرکت ها به دنبال تامین مالی یا عرضه شرکت در بازار سرمایه هستند.

وی ازIPO و انتشار اوراق مالی به عنوان مجموعه سوالاتی نام برد که در این نمایشگاه برای بسیاری از شرکت ها جذاب بوده و مورد سوال واقع شد.

امیری از این شرکت کارگزاری به عنوان تنها کارگزاری تخصصی در حوزه بازار سرمایه حاضر در این نمایشگاه نام برد که به ارائه خدمات و حمایت از بازار سرمایه پرداخت.

وی معتقد است که فعالیت ما با بخش انرژی از رابطه غیرمستقیمی برخوردار است که بسیاری از شرکت ها، مدیران و صنعت گران این حوزه از حضور ما در این نمایشگاه به واسطه پاسخ گویی به بسیاری از سوالات و پرسش ها جذاب بود. در واقع تلاش ما بر این بود تا  سال آینده شرکت هایی که در این نمایشگاه شرکت نکردند اما با مشاهده حضور پررنگ بازدید کنندگان و صنعت گران، مشتاق به شرکت در این نمایشگاه شوند.