قیمت نفت در معاملات روز گذشته دوشنبه به دلیل خوش‌بینی نسبت افزایش قابل توجه تقاضا در چین پس از نشانه‌های مثبتی مبنی بر کاهش همه‌گیری ویروس کرونا، افزایش یافت.

به گزارش بورس امروز، در روز گذشته، نفت خام برنت با ۲.۴ درصد افزایش به ۱۱۴ دلار و ۲۴ سنت رسید، در حالی که نفت خام وست تگزاس اینترمدیت آمریکا (WTI) با ۳.۴ درصد افزایش به ۱۱۴ دلار و ۲۰ سنت در هر بشکه رسید.

یک مقام شهری روز دوشنبه پس از اعلام حذف قرنطینه در ۱۵ منطقه از ۱۶ منطقه در چین، گفت که شانگهای قصد دارد به طور گسترده بازگشایی و اجازه دهد زندگی عادی برای ۲۵ میلیون نفر از مردم شهر از اول ژوئن از سر گرفته شود.

با این حال، تخمین زده می‌شود قرنطینه ۴۶ شهر در چین، خرید، تولید کارخانه و مصرف انرژی را تحت تاثیر قرار داده است.

به گفته باب یاوگر، مدیر معاملات آتی انرژی در Mizuho، ما سیگنال‌های زیادی را می‌بینیم که تقاضا در آن منطقه شروع به بازگشت خواهد کرد و از قیمت‌های بالاتر حمایت می‌کند.

در راستای کاهش غیرمنتظره تولید صنعتی، چین ۱۱ درصد نفت خام کمتری را در آوریل فرآوری کرد که تولید روزانه کمترین میزان از مارس ۲۰۲۰ است.

معاملات آتی بنزین ایالات متحده در روز دوشنبه بار دیگر به بالاترین حد خود رسید؛ زیرا کاهش ذخایر به نگرانی‌های پیرامون عرضه منجر شده است.

قیمت نفت همچنین با ابراز خوش بینی دیپلمات‌ها و مقامات اتحادیه اروپا درباره دستیابی به توافق تحریم مرحله‌ای نفت روسیه، با وجود نگرانی‌ها پیرامون عرضه در شرق اروپا، مورد حمایت قرار گرفت.

الکساندر شالنبرگ، وزیر امور خارجه اتریش روز دوشنبه گفت انتظار دارد اتحادیه اروپا در روزهای آینده درباره تحریم ها به توافق برسد.

به گفته آنالنا بائربوک، وزیر امور خارجه آلمان، اتحادیه برای دستیابی به توافق به چند روز دیگر نیاز دارد.

نائوهیرو نیمورا، یکی از شرکای مشاور ریسک بازار، گفت: با ممنوعیت برنامه ریزی شده اتحادیه اروپا برای نفت روسیه و افزایش آهسته تولید اوپک، انتظار می رود قیمت نفت نزدیک به سطح فعلی نزدیک به ۱۱۰ دلار در هر بشکه باقی بماند.

قیمت نفت و طلا در معاملات امروز

قیمت نفت برنت در معاملات امروز، ‌سه‌شنبه، در ساعت ۸:۰۸ به وقت تهران، با کاهش ۰.۲۲ درصدی در هر بشکه، ۱۱۳ دلار و ۹۹ سنت معامله شد. قیمت نفت خام آمریکا (وست تگزاس اینترمدیت) نیز تا لحظه تنظیم گزارش، کاهش ۰.۳۲ درصدی را به ثبت رساند و در هر بشکه، ۱۱۳ دلار و ۸۳ سنت دلار معامله شد.

طلا نیز تا لحظه تنظیم این گزارش، افزایش ۰.۵۰ درصدی را تجربه کرد و هر اونس طلا به قیمت یک هزار و ۸۲۳ دلار و ۱۰ سنت معامله شد

نقره نیز با افرایش ۰.۱۸ درصدی، ۲۱ دلار و ۵۹ سنت معامله شد

مس با افزایش ۰.۸۲ درصدی مواجه شد و ۴ هزار و ۲۲ دلار قیمت خورد.

  • منبع خبر : سنا