مدیر عملیات بازار نقد شرکت بورس اوراق بهادار تهران با انتشار اطلاعیه‌ای از عرضه اولیه ۱۲ درصد از سهام «سابیک» در آخرین چهارشنبه اردیبهشت ماه خبر داد.

به گزارش بورس امروز، پانصد و نود و دومین شرکت پذیرفته ‌شده در ﺑﺨﺶ «سیمان، آهک و گچ»، طبقه «تولید سیمان، آهک و گچ» با کد صنعت «۵۳۹۴»، در فهرست نرخ‌های بازار دوم و در نماد«سابیک» به شیوه ثبت سفارش به منظور کشف قیمت عرضه می‌شود.

براین اساس، ۱۲ درصد از سهام شرکت سیمان آبیک با نماد معاملاتی «سابیک» شامل ۳۵۵ میلیون و ۱۱۶ هزار و ۱۳۰ سهم با قیمت مبنای ۱۱ هزار و ۱۴۰ ریالی هر سهم روز چهارشنبه ۲۸ اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ در بورس تهران عرضه اولیه می‌شود.

دامنه قیمت اعلام شده، ۱۰ هزار و ۳ ریال تا ۱۲ هزار و ۲۵۰ ریال است. حداکثر سهمیه ۳۰۰ سهمی به هر سهامدار حقیقی و حقوقی به روش ثبت سفارش در بازار دوم معاملات بورس عرضه می شود.

براساس این اطلاعیه، مدیر عرضه کارگزاری صبا تامین، متعهدین خرید دو شرکت تامین سرمایه امین و لوتوس و متعهد عرضه، شرکت سیمان فارس و خوزستان هستند. همچنین صندوق سرمایه‌گذاری اختصاصی بازارگردانی صبا گستر نفت و گاز تامین به عنوان بازارگردان معرفی شده است.

سقف تعهد خرید، ۵۰ درصد از کل سهام قابل عرضه عنوان شده است.

  • منبع خبر : سنا