شرکت ملي سرب و روي ايران طی سال مالی منتهی به اسفند ۹۷ را با سود خالص ۲۹۲.۹۷۴ میلیون ریالی و افزایش ۲۰۰درصدی به پایان رسانده است. این در حالی است که این شرکت در سال مالی منتهی به اسفند ۹۶ سود خالص ۹۷.۷۵۸ میلیون ریالی را تجربه کرده اسنت.

به گزارش بورس امروز، صورت‌های مالی شرکت برای سال منتهی به  ۱۳۹۷/۱۲/۲۹ شرکت ملی سرب و روی در حالی منتشر شده است که این شرکت به رقم ۲۴۰.۳۰۲ میلیون ریال سود انباشته پایان دوره دست یافته است.

ضمن اینکه این شرکت مبلغ ۲۵۴.۹۵۱ میلیون ریال سود قابل تخصیص را در نظر گرفته و همچنین ۹۱۰ ریال سود خالص هر سهم را در نظر گرفته است. این در حالی است که شرکت ملی سرب و روی ایران در سال مالی ۹۶ سود ۳۰۳ ریالی را به دست آورده بود.

شرکت ملی سرب و روی ایران به عنوان بزرگترین تولید کننده سرب و روی در منطقه، علاوه بر تأمین نیاز داخلی توانسته سهم قابل توجهی از بازارهای جهانی را به خود اختصاص دهد، به گونه‌ای که در حال حاضر این شرکت دارای برند جهانی و معتبر با عنوان Nilz است.

همچنین این مجموعه با توجه به اقدامات و عملکرد خود موفق به اخذ گواهینامه‌های بین‌المللی سیستم کیفیت مدیریت ۹۰۰۱ ISO و سیستم مدیریت محیط زیست ۱۴۰۰۱ ISOشده و در حال مستند سازی و اجرای مدیریت ایمنی و بهداشت ISO 18000 است.

ظرفیت اسمی تولید کارخانه سرب سالیانه ۴۰،۰۰۰ تن شمش سرب با عیار متوسط ۹۹/۹۹% است. همچنین ظرفیت اسمی تولید کارخانه روی این شرکت سالانه ۱۵۰۰۰ تن شمش روی با درجه خلوص ۹۵/۹۹% است.

بیشتر بخوانید:  حجم مبنا حذف می‌شود؟