مدیرعامل گروه مالی غدیر‌، در نشست خبري راهبردهاي گروه سرمايه گذاري غدير در راستاي تحقق اقتصاد دانش بنيان، گفت: امیدواریم در زمان مناسب و با شناسايي فرصت هاي سرمایه‌گذاری مناسب، صندوق جسورانه ارغوان الگويي موفق در كشور برای سایر بخش هايي باشد که قصد استفاده از این ابزار و سایر ابزارهای نوین مالی را برای توسعه سرمایه‌گذاری در حوزه دانش بنیان دارند.

به گزارش بورس امروز، ميلاد فروغي اظهار كرد: سهامداران صندوق جسورانه ارغوان گروه مالی غدیر، ساتا و موسسه توانمندسازی نیروهای مسلح مي باشند و براساس برنامه‌ریزی ‌و هماهنگی با فرابورس، ماه آینده پذیره نویسی واحدهای صندوق جسورانه ارغوان انجام مي شود.

وي ادامه داد: اواخر سال گذشته، اقدامات خود براي اخذ مجوز تاسيس صندوق جسورانه با سرمایه اولیه ۲۵۰ میلیارد تومان آغاز كرديم که ارغوان با اين سرمايه، بزرگترین صندوق جسورانه فعلي کشور است.

به گفته دكتر فروغي، سرمایه‌گذاری دی به عنوان مجموعه تخصصی گروه مالی غدیر در زمينه استارت آپ ها فعاليت دارد كه در زیر مجموعه این شرکت شتاب‌دهنده، رصدخانه، صندوق جسورانه فعاليت مي كنند.

فروغي با بيان اينكه شرکت تامین سرمایه دماوند وظیفه مدیریت این صندوق را بر عهده دارد، خاطرنشان كرد: یکی از پارامتر‌هایی تاثيرگذار بر موفقیت صندوق‌های جسورانه وجود تیم‌های تخصصی سرمایه‌گذاری و بهره برداري از ظرفيت آنان در اين صندوق ها است.

مديرعامل گروه مالي غدير ادامه داد: در حال حاضر در گروه مالی و سرمایه‌گذاری دی و سایر مجموعه‌هایی که شرکای ما هستند، از توانمندي گروه‌های تخصصی در صنايع مختلف بهره‌مندیم و البته اولویت‌ در صندوق جسورانه ارغوان سرمايه گذاري در حوزه سلامت و سایر حوزه هاي مرتبط است. تیم‌های مجرب در گروه مالي اقدام به بررسی و ارزیابی حوزه‌های مختلف سرمایه‌گذاری کردند و با شناسايي فرصت هاي سرمایه‌گذاری، تلاش می‌کنند به محض آغازفعالیت رسمی صندوق در آن حوزه‌ها فعاليت و سرمايه گذاري كنند.

وي ادامه داد: یکی ازموضوعات مهم، بحث مصرف‌کنندگان یا بهره‌برداران از این حوزه است و با توجه به اينكه هلدینگ بزرگ غدير سهامدار گروه مالي غدير بوده و در این هلدینگ‌ طیف وسیعی از فرصت هاي  سرمایه‌گذاری‌ها و صنایع وجود دارد، لذا بسياري از نیازهای صنعتی و سرمایه‌گذاری در حوزه دانش‌بنیان در همین مجموعه‌ها و شرکت‌ هاي تابع شناسایی می‌شوند و این موضوع به نوعی تضمين كننده موفقیت سرمایه‌گذاری است، چون تقریبا اطمینان داریم که محصولی یا ایده ‌ای که در آن سرمایه‌گذاری می‌شود با احتمال بالایی به موفقیت می‌رسد و مجموعه‌های غدير از آن محصولات بهره مند مي شوند.

فروغی افزود: در جلسات متعدد و مفصل کارشناسی این طرح مورد بررسی قرار گرفت، اولویت ها و حوزه های سرمایه گذاری مطرح شد، تیم تخصصی مجموعه فرابورس و سازمان بورس هم در این جلسات شرکت داشتند و همکاری دو جانبه ای شکل گرفت و با تعاملی که برقرار شد،  توانستيم در یک زمان بسيارکوتاه مراحل موافقت اصولی صندوق را به پايان ببريم و در هیئت پذیرش فرابورس این صندوق و طرح تجاری آن پذيرفته شد.

وی تصريح كرد: در ادامه کار قاعدتا نیازمند همکاری و تعامل بیشتری هستیم چرا كه صندوق هاي جسورانه، صندوق های خاصی بوده و سرمایه گذاران خاصی دارند و هم از جهت بازدهی و طول عمر سرمایه گذاری نسبت به سایر صندوق های سرمایه گذاری متفاوت هستند.

فروغی گفت: امیدوارهستیم که در ادامه همین تعامل، منابع خوبی در این صندوق جذب كنيم ومنابع بیشتری را از طریق افزایش سقف صندوق در واحد زمانی مشخص داشته باشیم و بتوانيم در حوزه های مناسب سرمایه‌گذاری و با بازدهی مطلوب متمرکز باشیم .

لازم به ذكر است، روز پنج شنبه  و در حاشيه نمايشگاه اينوتكس نشست خبري امير عباس حسيني، مدير عامل سرمايه گذاري غدير در خصوص راهبردهاي گروه سرمايه گذاري غدير در راستاي تحقق اقتصاد دانش بنيان، با حضور مديران عامل گروه مالي غدير،سرمايه گذاري دي، تامين سرمايه دماوند و با حضور نمايندگان رسانه هاي مختلف كشور برگزار شد.

  • منبع خبر : تابناک